Co nowego na Pracowni Projektowej?

Zapraszamy do naszje Galerii Inspiracji na odsłonę naszego nowego pomysłu domu nowoczesnego. ELASTYCZNY D26 WARIANT I już jest dostępny na naszej stronce.

W poniższy artykule chcielibyśmy podzielić się z Tobą i przybliżyć Ci możliwości wykorzystania elementów konstrukcji Twojego domu w jego wykończeniu. Jednym słowem jak konstrukcję domu przekuć jego atut!

 

Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego projektu domu NOWATORSKI D57! Jest już on dostępny w zakładce Przykładowe projekty domów.

Kuchnia w modnym wydaniu!

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji dotyczących wystroju kuchni. Przeczytaj artykuł, a może Cie zainspirujemy do zmiany aranżacji Twojego wnętrza.

W poniższym artykule podsuniemy Ci kilka fajnych pomysłów związanych z urządzeniem łazienki. Zapraszamy do lektury.

Schody wewnętrzne i ich wykończenie

Schody wewnętrze.Jeżeli do budujesz dom piętrowy to z pewnością przy jego wykończeniu staniesz przed wyborem wybrania materiałów na wykończenie schodów wewnętrznych. Dzisiaj podsuniemy Ci kilka ciekawych propozycji, które możesz wykorzystać w swoim domu

Na rynku jest wiele możliwości wykonania obróbki schodów m.in. wykończenie drewnem. Jest to rozwiązanie tradycyjne, ale nadal bardzo aktualne. Dlatego jeżeli jesteś zwolennikiem drewna, ułożyłeś już parkiet w domu, to zdecydowanie polecamy wykonanie schodów właśnie jako kontynuacje z drewnianymi trepami. Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale drewno sprawia przyjemny komfort stąpania po nim. Jeżeli natomiast wykonasz schody w takim samym stylu jak podłogę, Twój dom będzie wyglądał stylowo i elegancko. Schody drewniane nie muszą wyglądać starodawnie. Obecnie dosyć modne jest wykończenie schodów okleinami drewnianymi tzw. schody dywanowe. Takie rozwiązanie stanowi nowoczesną wersję obróbki schodów drewnem. Jeżeli chciałbyś mieć w swoim domu takie schody, musisz przemyśleć to rozwiązanie już na etapie budowy, gdyż muszą one mieć specjalną konstrukcję, co dodatkowo zawyża cenę ich całkowitego kosztu.

Jeżeli natomiast nie masz budżetu na tak wielki wydatek związany z wykończeniem schodów, zdecyduj się na ułożenie płytek terakotowych. Koszt jest zdecydowanie niższy, a płytki obecnie dostępne na rynku są bardzo eleganckie i przystępne cenowo. Musisz jednak uważać na fakturę płytek, które wybierasz. Jeżeli zdecydujesz się na gres polerowany, schody będą bardzo śliskie! Na pewno nie będzie to bezpieczne rozwiązanie dla dzieci.

Możesz jeszcze zdecydować się na schody ze stopniami szklanymi, albo loftowe rozwiązanie ze schodami stalowymi, które zazwyczaj są projektowane jako kręcone.

Schody wewnętrze.
Zdj. nr 1 Schody w konstrukcji stalowej z trepami drewnianymi

Fajnym pomysłem na wykonanie są schody półkowe (wspornikowe) po których masz wrażenie, że chodzi się w powietrzu. Ich trepy są oparte na ścianie i nie mają policzka.

Czy po przeczytaniu tego artykułu już wiesz jak wykonać swoje schody w domu? Mamy nadzieje, że pomogliśmy Ci w wyborze materiałów do urządzenia tego elementu domu.