Co nowego na Pracowni Projektowej?

Do galerii przykładowych projektów dodaliśmy nowe domy - WYWAŻONY D29 oraz KUBICZNY D30!W "galerii inspiracji" prezentujemy Wam nasze dwa, najnowsze projekty nowoczesnych, dwukondygnacyjnych domów z płaskimi dachami - WYWAŻONY D29 i KUBICZNY D30.

Drodzy Klienci Pracowni Projektowej i Czytelnicy serwisu, za nami cały rok intensywnej pracy oraz wielu zawodowych i prywatnych sukcesów. Czas odpocząć i nabrać sił na kolejne wyzwania. W związku z tym życzymy Wam i sobie samym spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, wytchnienia, zdrowia i rodzinnej atmosfery a w nowym 2018 roku samych udanych przedsięwzięć i dobrze podjętych decyzji.

Pracownia Projektowa "od kuchni" - Galeria zdjęćTego jeszcze nie było - zdjęcia wykonane podczas sesji fotograficznych lub nagrywania wywiadów, ale nie te właściwe, ustawiane, idealne ale te spoza kadru, pokazujące nasze przygotowania, naszą codzienność i zwykłe, nie tylko zawodowe, czynności. Zobaczcie jak wygląda nasze środowisko pracy, nasz dom a z humorystycznych (nie pisanych przez nas!) opisów dowiedzie się jakie mamy charaktery, temperamenty i jakie relacje panują pomiędzy nami. Poznajcie nas z innej strony! Zapraszamy do galerii zdjęć.

Projektujemy kolejny dom dla 4-osobowej rodzinyMiło nam zaprezentować koncepcję kolejnego projektu na indywidualne zlecenie. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie domu o dobrze doświetlonych wnętrzach i poczuciu przestrzeni na parterze. Obejrzycie naszą propozycję.

Nasz kolejny projekt do wykonania - nadbudowa budynku gospodarczegoW chwili obecnej pracujemy nad projektem nadbudowy budynku gospodarczego ze zmianą sposobu użytkowania poddasza na mieszkalny. Obejrzyjcie zdjęcia budynku i naszą propozycję układu funkcjonalnego przyszłego mieszkania.

Projektujemy domy odzwierciedlające charakter właścicieliCo to właściwie oznacza? Nie musisz dopasowywać się do warunków panujących w Twoim domu, to dom dopasuje się do Ciebie, projektując "szyjemy go na miarę" dla całej Twojej rodziny.

Kominek w salonie - wady i zaletyKominek zyskuje zarówno swoich wielbicieli jak i przeciwników. Zapewne z tego względu, że posiada tyle samo wad co zalet. W niniejszym artykule, choć kominek sami posiadamy, postaramy się jak najbardziej obiektywnie przedstawić wszystkie za i przeciw takiemu rozwiązaniu.

Możliwości wykorzystania surowego betonu jako elementu wystroju wnętrza domuW niniejszym artykule chcielibyśmy pokazać Wam, że nawet rzeczy "niedokończone" posiadają swój specyficzny urok i mogą stworzyć niepowtarzalny efekt wizualny charakteryzujący dany dom.

W jaki sposób można wykorzystać płaski dach domu jednorodzinnego?W naszych projektach domów jednorodzinnych dominują dachy płaskie. Jest to styl, z którym się utożsamiamy i który jest nam szczególnie bliski. Dom z płaskim dachem oddaje charakter zarówno nas samych jak i współczesnych trendów w dziedzinie projektowania - nowoczesności, prostoty i elegancji.

Zdjęcia z budowy domu Dynamiczny D22Nasz kolejny projekt ujrzy wkrótce światło dzienne. Zobaczcie jak buduje się Dynamiczny D22, jeden z naszych nowoczesnych domów z płaskim dachem.

Komfortowy D15 - foto relacja z budowy domuMiło nam zaprezentować zdjęcia z budowy domu na podstawie jednego z naszych projektów. Cieszy nas fakt, że projekty, które tworzymy nabierają realnych form i już wkrótce gotowy dom otoczy swoich mieszkańców bezpieczeństwem, wygodą i przede wszystkim rodzinnym szczęściem.

Projekt architektoniczno-budowlany składa się z kilku części, natomiast każda z nich składa się z opisu technicznego i rysunków. W niniejszym artykule pokazujemy na zdjęciach składowe projektu.

Elegancki, Przytulny, Elastyczny, Przejrzysty i ModularnyZgodnie z obietnicą, zamieszczamy w "galerii inspiracji" nasze najnowsze projekty domów - przykłady nowoczesnej i funkcjonalnej architektury jednorodzinnej.

Nasza praca to nie tylko projektowanie domów na indywidualne zamówienie, to również praca "na zapleczu" - tworzenie nowych projektów, z których możecie czerpać inspirację poszukując tego "jedynego".

Dodaliśmy kolejne przykładowe projekty domów jakie chcielibyśmy Ci pokazać w ramach inspiracji. Dostępne sa projekty zawierające domy z płaskim i spadzistym dachem. Z miłą chęcią będziemy asystować Tobie w jego projektowaniu. Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu.

 

Kolejny etap projektowania domu dla 6-osobowej rodziny na wąskiej działce W lipcu nasz Klient zaakceptował wspólnie opracowany projekt układu funkcjonalnego, który przedstawiliśmy w artykule: Projektujemy nowy dom na działce o szerokości 14 metrów, po czym mogliśmy przystąpić do kolejnego etapu projektowania, jakim jest opracowanie bryły budynku.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu "Co szczególnie cenimy sobie w naszej pracy?"Miło nam poinformować, że na naszej stronie internetowej pojawił się pierwszy wywiad z nami w roli głównej.

Prace nad projektem innej pracowni architektonicznej wyglądają podobnie jak w przypadku prac nad projektem indywidualnym. Jest to projektowanie domu według Twoich osobistych oczekiwań z tą różnicą, że dotychczasowy projekt może stanowić bazę do stworzenia przez nas nowego projektu. Jeśli koncepcja domu została ukończona przez inną pracownię naszym zadaniem będzie jedynie opracowanie na jej podstawie dokumentacji właściwej. Poniżej przeczytasz jak dokładniej wygląda obsługa projektów innych pracowni architektonicznych.

4 lipca - wywiad i sesja zdjęciowa Pracowni ProjektowejAbyście mogli nas lepiej poznać, nie tylko ze zdjęć i artykułów na serwisie, we wtorek 4 lipca spotkaliśmy się w celu nagrania dla Was kilku filmików. Choć pogoda nie sprzyjała, znaleźliśmy przytulny kącik, w którym opowiadaliśmy o nas, naszych inspiracjach, stylu, w jakim projektujemy domy i o tym, co najbardziej nas "kręci" w naszej pracy.

Jednym z naszych aktualnych zadań jest zaprojektowanie domu na bardzo wąskiej działce. Ma on być dedykowany 6-osobowej rodzinie. Zobaczcie jak wygląda koncepcja domu na chwilę obecną.

Główną usługą Pracowni Projektowej jest opracowywanie projektów indywidualnych. Bez względu na to czy jesteś osobą prywatną czy reprezentujesz firmę projekt budynku stworzymy na podstawie Twoich osobistych preferencji co do jego wyglądu i funkcjonalności, w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie a także zgodnie z uwarunkowaniami formalnymi (miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, warunkami zabudowy i in.). Każdy projekt, który tworzymy na indywidualne zamówienie jest inny, oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. Indywidualny jest dla nas także sam Klient, którego potrzeby i marzenia są podstawą a zarazem inspiracją naszej pracy.

Z czasem wypracowaliśmy sobie schemat postępowania, dzięki któremu zasady naszej współpracy są przejrzyste. I chociaż każdy projekt jest inny warto zapoznać się z poszczególnymi etapami jego tworzenia, terminami, sprawami formalnymi czy innymi ważnymi informacjami dotyczącymi powstawania projektu Twojego wymarzonego domu.

Jeśli chcesz wybudować dom i zastanawiasz się nad skutkami zastosowania różnych materiałów w jego konstrukcji, w tym artykule powiemy Ci, jaki mają wpływ na wygląd oraz parametry przyszłego budynku.

Będziemy w nim na bieżąco informować o wszystkich wydarzeniach dziejących się w naszej Pracowni Projektowej. Każda nowa informacja dotycząca zarówno działalności naszej firmy, jaki i zmian w prawie czy nowych relacji z realizacji naszych projektów przejdzie przez ten dział - zachęcamy zatem do śledzenia nowości.

Witajcie! Właśnie stworzyliśmy nowy dział, w którym znajdziecie informacje dotyczące składu personalnego naszej Pracowni. Ewelina, Bartosz, Jerzy, Marek i Józef - tak, to właśnie my tworzymy zespół Pracowni Projektowej; zespół, którego członkowie mogą w każdej sytuacji na sobie polegać i uzupełniać się podczas całego procesu indywidualnego projektowania domów.