Aktualności

Zobaczcie jakiej pięknej realizacji, wykonanej przez firmę WOLF HOUSE, doczekał się nasz projekt KUBICZNY D30! Dziękujemy https://wolfhaus.pl za udostępnienie zdjęć.


Projekt domu „PRZYTULNY D25 WARIANT I” to propozycja niewielkiego, lecz nowoczesnego domu o modnej i kompaktowej bryle oraz pierwszorzędnym układzie funkcjonalnym wnętrz.

https://www.pracowniaprojektowa.info/Porjekt_domu_Przytulny_25_Wariant_I

Dzięki uprzejmości Inwestora prezentujemy kilka zdjęć z realizacji domu wg. projektu KUBICZNY D30 w lustrzanym odbiciu.

Naszą ofertę poszerzył projekt wiaty garażowej z płaskim dachem, nawiązujący swoim stylem do oferowanych przez nas projektów domów.

https://www.pracowniaprojektowa.info/projekt_wiaty_garazowej_bk-9

 

Jak wysokość pokoju wpływa na komfort pracy i życia?

Jak wysokość pokoju wpływa na komfort pracy i życia?Mogłoby się wydawać, że wysokość pokoju nie ma większego znaczenia dla użytkowników domu. A jednak. Różnica nawet 20 centymetrów potrafi zmienić odczuwanie przestrzeni a co za tym idzie nawet nasz nastrój czy różnego rodzaju możliwości.

Projektując przestrzeń domu staramy się, aby wysokość pomieszczeń wynosiła minimum 2,70 m (standardem jest 2,50 m). Dlaczego? Z doświadczenia wiemy, że dodatkowe 20 centymetrów nad głowami pozwala odczuć o wiele większą przestrzeń. Dzięki temu czujemy się swobodniej, lżej i łatwiej jest nam odpocząć, zrelaksować się. Często też w naszych projektach proponujemy wysokie salony np 3,80 lub 4 m. Dzięki takiemu zabiegowi pokój wydaje się o wiele większy niż można by sądzić po rzucie podłogi. Ale trzeba się też liczyć z tym, że wysoki salon wiąże się z większą akustyką w pomieszczeniu.

W jaki sposób wysokość pomieszczenia wpływa na pracę?

Jeśli jesteście na etapie projektowania swojego nowego miejsca do życia ale jeden z domowników pracuje w domu warto zawczasu zastanowić się właśnie nad wysokością jego gabinetu. Ma to bowiem ogromny wpływ na możliwości poznawcze i sposób przetwarzania informacji. Osoby, które wykonują zawody ścisłe, techniczne, wymagające precyzji (np. księgowa czy projektant) powinny mieć sufit zawieszony nisko. Natomiast osoby twórcze, których praca wymaga kreatywności i wyobraźni powinny pracować w pomieszczeniach wysokich. U ludzi przebywających w pokojach z wysokim sufitem uruchamia się idea wolności, z kolei koncepty tych, przebywających w niskich pomieszczeniach będą bardziej ograniczone. Te podświadome wzorce zachowania znane są psychologii nie od dziś, dlatego warto je wykorzystać projektując domy.

Wysokość pomieszczenia a dzieci

Wysokie pomieszania to również możliwość zastosowania wysokich okien i lepsze doświetlenie pomieszczeń. Oba te aspekty mają znaczący i wielopłaszczyznowy wpływ na dzieci, o czym również warto pamiętać. Wysokie okna w pomieszczeniu a co za tym idzie większa dawki promieni słonecznych zapewnią komfort użytkowy i psychiczny dzieci. W takich warunkach dzieci lepiej się uczą, mają też zapewnione lepsze warunki do zabawy i relaksu, jednym słowem – mają lepsze warunki do rozwoju. Co więcej, energia słoneczna zapewnia organizmowi prawidłowe funkcjonowanie poprzez regulację gospodarki hormonalnej czy wytwarzanie witamin. Wysokie pomieszczenia wpływają zatem nie tylko na psychikę dziecka ale również na jego zdrowie fizyczne.

Podsumowując, wysokość pokoi, w których przebywamy nie jest bez znaczenia. Projektując swoją wymarzoną ale również spełniającą swoje funkcje przestrzeń życiową zróbmy to z głową. Chętnie też podpowiemy jakie rozwiązania przyjąć w konkretnych przypadkach.