Co nowego na Pracowni Projektowej?

W "galerii inspiracji" prezentujemy Wam nasze dwa, najnowsze projekty nowoczesnych, dwukondygnacyjnych domów z płaskimi dachami - WYWAŻONY D29 i KUBICZNY D30.

Drodzy Klienci Pracowni Projektowej i Czytelnicy serwisu, za nami cały rok intensywnej pracy oraz wielu zawodowych i prywatnych sukcesów. Czas odpocząć i nabrać sił na kolejne wyzwania. W związku z tym życzymy Wam i sobie samym spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, wytchnienia, zdrowia i rodzinnej atmosfery a w nowym 2018 roku samych udanych przedsięwzięć i dobrze podjętych decyzji.

Tego jeszcze nie było - zdjęcia wykonane podczas sesji fotograficznych lub nagrywania wywiadów, ale nie te właściwe, ustawiane, idealne ale te spoza kadru, pokazujące nasze przygotowania, naszą codzienność i zwykłe, nie tylko zawodowe, czynności. Zobaczcie jak wygląda nasze środowisko pracy, nasz dom a z humorystycznych (nie pisanych przez nas!) opisów dowiedzie się jakie mamy charaktery, temperamenty i jakie relacje panują pomiędzy nami. Poznajcie nas z innej strony! Zapraszamy do galerii zdjęć.

Miło nam zaprezentować koncepcję kolejnego projektu na indywidualne zlecenie. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie domu o dobrze doświetlonych wnętrzach i poczuciu przestrzeni na parterze. Obejrzycie naszą propozycję.

W chwili obecnej pracujemy nad projektem nadbudowy budynku gospodarczego ze zmianą sposobu użytkowania poddasza na mieszkalny. Obejrzyjcie zdjęcia budynku i naszą propozycję układu funkcjonalnego przyszłego mieszkania.

Możliwości wykorzystania surowego betonu jako elementu wystroju wnętrza domu

Możliwości wykorzystania surowego betonu jako elementu wystroju wnętrza domuW niniejszym artykule chcielibyśmy pokazać Wam, że nawet rzeczy "niedokończone" posiadają swój specyficzny urok i mogą stworzyć niepowtarzalny efekt wizualny charakteryzujący dany dom.

Widoczna drewniana więźba dachowa, ściana z czerwonej cegły czy betonowy sufit to elementy stylu industrialnego, który wkracza z ogromnym powodzeniem do naszych domów i mieszkań. Nic dziwnego, z jednej strony dodaje oryginalności i wyjątkowości wnętrzu a z drugiej - bez kolejnych warstw tynków i farby jesteśmy jakby bliżej natury. Surowość materiałów, z których powstaje dom jest według nas elegancka, nowoczesna i piękna poprzez swoją prostotę.

Mówiąc to nie jesteśmy gołosłowni. W naszym własnym domu surowy beton zdobi główną ścianę salonu. Cokolwiek by nie stało na jej tle prezentuje się wyjątkowo. Nie potrzeba kolorowych farb ani fantazyjnych tapet. Spójrzcie sami. Niezłym pomysłem, według nas, jest pozostawienie surowego betonu również na suficie.

Fot. 1 - Betonowa ściana w naszym salonie to element przykuwający uwagę wszystkich gości.

Fot. 2 - Zbliżenie na ścianę z surowego betonu - nierówność struktury sprawia, że dodatkowe zadrapania nie będą raziły.

Sufit w naszym salonie również jest "niewykończony" - pokrywają go nieobrobione drewniane deski tworzące ciekawą fakturę. Podoba nam się również kolor tych desek, który wpasowuje się w resztę elementów wystroju wnętrza naszego salonu. Poniżej zamieszczamy zdjęcia sufitu.

Fot. 3 - Drewniany sufit w salonie. Długo zastanawialiśmy się czy zostawić go w takiej formie - nie żałujemy.

Fot. 4 - Nasz salon - surowy beton, drewno, biel, czerń i ciepło domowego ogniska.

Nie wszystko musi być idealne, dokończone. Niektórzy uważają nawet, że piękno bardzo szybko się nudzi. A to co nas przyciąga to rzeczy pozostawiające dużo niedomówień oraz możliwość widzenia jednej rzeczy na wiele sposobów i odkrywania jej kolejnych obliczy. Zachęcamy zatem do pozostawienia tej nuty tajemniczości i niepowtarzalności w Waszych własnych domach i mieszkaniach. W końcu będziecie je oglądać każdego dnia przez wiele kolejnych lat. A jeśli po latach znudzi się Wam betonowa ściana możecie zawsze położyć tynk, pomalować albo nakleić na nią tapetę. Dom zyska wtedy nowy, choć już nie tak industrialny, design.

Fot. 5 - Zbliżenie na drewniany sufit, połączenie ze ścianą.