Legalizacja samowoli budowlanych

Jesteś właścicielem domu, który powstał bez pozwolenia na budowę? To jeszcze nic strasznego – samowolę budowlaną można zalegalizować. Nie jest to najłatwiejszy proces, lecz chętnie Ci w nim pomożemy.

Jeszcze do niedawna nie można było zalegalizować samowoli budowlanej. Karą za wybudowanie i użytkowanie budynku postawionego niezgodnie z prawem był po prostu nakaz rozbiórki.

Na szczęście dziś jest inaczej. Większość obiektów wzniesionych samowolnie można doprowadzić do stanu zgodnego z obowiązującym prawem.

Co wchodzi w skład naszej usługi legalizacji samowoli budowlanej?

  • Pomagamy w regulacji kosztów (opłaty legalizacyjne).
  • Występujemy po niezbędne zaświadczenia.
  • Wykonujemy projekt budowlany samowoli budowlanej.
  • Dostarczamy oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością budowlaną.

Warto zalegalizować samowolę budowlaną by uniknąć wysokich kar administracyjnych. Legalizacja jest też warunkiem koniecznym do ubezpieczenia nieruchomości lub jej sprzedaży.

Formalności podczas legalizacji

Sporządzimy dokumentację projektową samowoli budowlanej na podstawie audytu technicznego budynku. Należy sprawdzić konstrukcję obiektu i występujące na jego terenie instalacje, pobrać pomiary, itd. Dopiero po tym etapie będziemy mogli przeprowadzić dalsze formalności. W zasadzie, jesteśmy przygotowani merytorycznie i kadrowo do przeprowadzenia wszystkich niezbędnych procedur i sporządzenia na ich podstawie całej potrzebnej dokumentacji do legalizacji. A co za tym idzie, pomożemy Ci również w otrzymaniu wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dzięki któremu dowiesz się, czy Twój dom jest z nim zgodny. W razie potrzeby uzyskamy też decyzję o warunkach zabudowy.

W trakcie wykonywania usługi otrzymasz od nas wsparcie formalno-prawne. Odpowiemy też na Twoje pytania techniczne. Zalegalizowanie samowoli budowlanej jest dość złożone, dlatego jeżeli masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z Nami już teraz.

 

Zamów projekt ONLINE Przejdź do sklepu