Co nowego na Pracowni Projektowej?

Niezmiernie miło jest nam poinformować o publikacji naszych projektów w Katalogu Małych Domów w wydaniu 2/2018.

Jesteśmy zaszczyceni faktem, że nasz projekt domu Wąski D9 znalazł się we wrześniowym wydaniu poradnika „Ładny DOM”, nr 9 2018. Czym charakteryzuje się ten projekt?

Kiedy przyszedł moment, w którym stan surowy naszego domu miał ulec nagłej odmianie i stać się miejscem do mieszkania a nie placem budowy – zaczęliśmy zastanawiać się nad jednym z najważniejszych elementów wykończenia naszego domu, a mianowicie nad posadzkami. Drewno, żywica, płytki czy może beton? Konsultowaliśmy nasze pomysły ze znajomymi, którzy w tym samym czasie stanęli przed podobnym dylematem.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt domu Modernistyczny D12 znalazł się w aktualnym wydaniu czasopisma „Ładny dom” nr 8, sierpień 2018.

Do naszej galerii przykładowych projektów domów jednorodzinnych dołączamy dwa kolejne – OTWARTY D42 WARIANT oraz UROCZY D44. Zobacz czym się charakteryzują.

Nasz kolejny projekt do wykonania - nadbudowa budynku gospodarczego

Nasz kolejny projekt do wykonania - nadbudowa budynku gospodarczegoW chwili obecnej pracujemy nad projektem nadbudowy budynku gospodarczego ze zmianą sposobu użytkowania poddasza na mieszkalny. Obejrzyjcie zdjęcia budynku i naszą propozycję układu funkcjonalnego przyszłego mieszkania.

Para młodych ludzi pragnie zamieszkać na poddaszu obecnego budynku gospodarczego. W tym celu musimy nie tylko zaprojektować układ pomieszczeń, który spełni ich oczekiwania ale również podnieść ściany i zaprojektować dach.

Poniższe zdjęcia przedstawiają poglądowe zdjęcia budynku gospodarczego.

Po wspólnych ustaleniach zaproponowaliśmy Klientom pierwszą wersję projektu. Założyliśmy w niej podział całego poddasza na dwie strefy: nocną i dzienną.

W strefie nocnej znajdują się dwa dosyć sporych rozmiarów pokoje, osobna garderoba i duża rodzinna łazienka. W jednym z pokojów umieściliśmy dużą szafę wnękową i podwójne łóżko.

Strefa dzienna to kuchnia otwarta na salon, oddzielona od niego blatem z krzesłami, część jadalniana i bardzo przestronny salon z kominkiem. W centralnej części tej strefy znajdują się schody, po których mieszkańcy będą wchodzić do mieszkania.

Projekt został zaakceptowany z niewielkimi uwagami: zmniejszyliśmy minimalnie powierzchnie obu sypialni, zwiększyliśmy powierzchnię łazienki i dodaliśmy jeszcze jeden dodatkowy pokój w strefie nocnej, natomiast kuchnię i łazienkę zamieniliśmy miejscami. Tym samym zmniejszyła się nieco powierzchnia jadalni.

Finalnie projekt przedstawia się następująco:

Na podstawie zaakceptowanego przez Klientów układu funkcjonalnego wnętrza mieszkania zaprojektujemy dach. Zapraszamy do śledzenia postępów naszej pracy.