Co nowego na Pracowni Projektowej?

Zapraszamy do obejrzenia ciągu dalszego budowy domu zaprojektowanego na podstawie naszego przykładowego projektu DYNAMICZNY D22. Cieszymy się z postępów i udostępniamy materiał zdjęciowy nadesłany przez naszych Klientów.

Przyszedł czas na skośne dachy. Zajrzyjcie do galerii inspiracji, aby obejrzeć nasz najnowszy projekt nowoczesnego domu z czterospadowym dachem. MODNY D36 z pewnością zasługuje na swoje miano.

Dzisiaj kilka słów o schodach, które w naszych projektach domów dwu-kondygnacyjnych pełnią niezwykle ważną rolę. Owszem, stanowią element konstrukcji domu i ważny ciąg komunikacyjny ale przede wszystkim – odpowiednio usytuowane i wykonane z odpowiednich materiałów - stają się częścią wystroju nowoczesnego wnętrza.

Mogłoby się wydawać, że wysokość pokoju nie ma większego znaczenia dla użytkowników domu. A jednak. Różnica nawet 20 centymetrów potrafi zmienić odczuwanie przestrzeni a co za tym idzie nawet nasz nastrój czy różnego rodzaju możliwości.

W poniższej galerii prezentujemy Wam wizualizację domu, którego projekt wykonaliśmy dla naszego Klienta. Wizualizacja ta ukazuje budynek aż z 14 rożnych stron. Pozwala ona w pełni na wyobrażenie sobie jego wyglądu po wybudowaniu. Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz zapoznania się z rzutami kondygnacji.

Nasz kolejny projekt do wykonania - nadbudowa budynku gospodarczego

Nasz kolejny projekt do wykonania - nadbudowa budynku gospodarczegoW chwili obecnej pracujemy nad projektem nadbudowy budynku gospodarczego ze zmianą sposobu użytkowania poddasza na mieszkalny. Obejrzyjcie zdjęcia budynku i naszą propozycję układu funkcjonalnego przyszłego mieszkania.

Para młodych ludzi pragnie zamieszkać na poddaszu obecnego budynku gospodarczego. W tym celu musimy nie tylko zaprojektować układ pomieszczeń, który spełni ich oczekiwania ale również podnieść ściany i zaprojektować dach.

Poniższe zdjęcia przedstawiają poglądowe zdjęcia budynku gospodarczego.

Po wspólnych ustaleniach zaproponowaliśmy Klientom pierwszą wersję projektu. Założyliśmy w niej podział całego poddasza na dwie strefy: nocną i dzienną.

W strefie nocnej znajdują się dwa dosyć sporych rozmiarów pokoje, osobna garderoba i duża rodzinna łazienka. W jednym z pokojów umieściliśmy dużą szafę wnękową i podwójne łóżko.

Strefa dzienna to kuchnia otwarta na salon, oddzielona od niego blatem z krzesłami, część jadalniana i bardzo przestronny salon z kominkiem. W centralnej części tej strefy znajdują się schody, po których mieszkańcy będą wchodzić do mieszkania.

Projekt został zaakceptowany z niewielkimi uwagami: zmniejszyliśmy minimalnie powierzchnie obu sypialni, zwiększyliśmy powierzchnię łazienki i dodaliśmy jeszcze jeden dodatkowy pokój w strefie nocnej, natomiast kuchnię i łazienkę zamieniliśmy miejscami. Tym samym zmniejszyła się nieco powierzchnia jadalni.

Finalnie projekt przedstawia się następująco:

Na podstawie zaakceptowanego przez Klientów układu funkcjonalnego wnętrza mieszkania zaprojektujemy dach. Zapraszamy do śledzenia postępów naszej pracy.