Co nowego na Pracowni Projektowej?

W "galerii inspiracji" prezentujemy Wam nasze dwa, najnowsze projekty nowoczesnych, dwukondygnacyjnych domów z płaskimi dachami - WYWAŻONY D29 i KUBICZNY D30.

Drodzy Klienci Pracowni Projektowej i Czytelnicy serwisu, za nami cały rok intensywnej pracy oraz wielu zawodowych i prywatnych sukcesów. Czas odpocząć i nabrać sił na kolejne wyzwania. W związku z tym życzymy Wam i sobie samym spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, wytchnienia, zdrowia i rodzinnej atmosfery a w nowym 2018 roku samych udanych przedsięwzięć i dobrze podjętych decyzji.

Tego jeszcze nie było - zdjęcia wykonane podczas sesji fotograficznych lub nagrywania wywiadów, ale nie te właściwe, ustawiane, idealne ale te spoza kadru, pokazujące nasze przygotowania, naszą codzienność i zwykłe, nie tylko zawodowe, czynności. Zobaczcie jak wygląda nasze środowisko pracy, nasz dom a z humorystycznych (nie pisanych przez nas!) opisów dowiedzie się jakie mamy charaktery, temperamenty i jakie relacje panują pomiędzy nami. Poznajcie nas z innej strony! Zapraszamy do galerii zdjęć.

Miło nam zaprezentować koncepcję kolejnego projektu na indywidualne zlecenie. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie domu o dobrze doświetlonych wnętrzach i poczuciu przestrzeni na parterze. Obejrzycie naszą propozycję.

W chwili obecnej pracujemy nad projektem nadbudowy budynku gospodarczego ze zmianą sposobu użytkowania poddasza na mieszkalny. Obejrzyjcie zdjęcia budynku i naszą propozycję układu funkcjonalnego przyszłego mieszkania.

Nasz kolejny projekt do wykonania - nadbudowa budynku gospodarczego

Nasz kolejny projekt do wykonania - nadbudowa budynku gospodarczegoW chwili obecnej pracujemy nad projektem nadbudowy budynku gospodarczego ze zmianą sposobu użytkowania poddasza na mieszkalny. Obejrzyjcie zdjęcia budynku i naszą propozycję układu funkcjonalnego przyszłego mieszkania.

Para młodych ludzi pragnie zamieszkać na poddaszu obecnego budynku gospodarczego. W tym celu musimy nie tylko zaprojektować układ pomieszczeń, który spełni ich oczekiwania ale również podnieść ściany i zaprojektować dach.

Poniższe zdjęcia przedstawiają poglądowe zdjęcia budynku gospodarczego.

Po wspólnych ustaleniach zaproponowaliśmy Klientom pierwszą wersję projektu. Założyliśmy w niej podział całego poddasza na dwie strefy: nocną i dzienną.

W strefie nocnej znajdują się dwa dosyć sporych rozmiarów pokoje, osobna garderoba i duża rodzinna łazienka. W jednym z pokojów umieściliśmy dużą szafę wnękową i podwójne łóżko.

Strefa dzienna to kuchnia otwarta na salon, oddzielona od niego blatem z krzesłami, część jadalniana i bardzo przestronny salon z kominkiem. W centralnej części tej strefy znajdują się schody, po których mieszkańcy będą wchodzić do mieszkania.

Projekt został zaakceptowany z niewielkimi uwagami: zmniejszyliśmy minimalnie powierzchnie obu sypialni, zwiększyliśmy powierzchnię łazienki i dodaliśmy jeszcze jeden dodatkowy pokój w strefie nocnej, natomiast kuchnię i łazienkę zamieniliśmy miejscami. Tym samym zmniejszyła się nieco powierzchnia jadalni.

Finalnie projekt przedstawia się następująco:

Na podstawie zaakceptowanego przez Klientów układu funkcjonalnego wnętrza mieszkania zaprojektujemy dach. Zapraszamy do śledzenia postępów naszej pracy.