Co nowego na Pracowni Projektowej?

Zapraszamy do obejrzenia naszych najnowszych projektów domów jednorodzinnych z płaskimi dachami.

Do „galerii inspiracji” dołączamy nasze najnowsze pomysły. Obejrzyj projekty: GUSTOWNY, PRZESTRONNY i WYJĄTKOWY – trzy domy zupełnie się od siebie różniące.

Część wypoczynkowa domu o nazwie INTRYGUJĄCY D32 to wysoki salon połączony z wydzieloną nieznacznie jadalnią. Nieco inaczej niż na innych wizualizacjach zlokalizowana jest również kuchnia – widać z niej głównie część jadalnianą. Zobacz jak ten układ pomieszczeń wygląda na naszej wizualizacji 3D.

Przedstawiamy kolejną wizualizację jednego z naszych projektów, znajdujących się na naszym serwisie w „galerii inspiracji”. Mamy nadzieję, że pokazanie wnętrza domu w trójwymiarze stanie się dla Ciebie jeszcze większą inspiracją i mobilizacją do podjęciami z nami współpracy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Na poniższych wizualizacjach 3D możesz zobaczyć jak prezentuje się część dzienna jednego z naszych przykładowych projektów domów o nazwie DYNAMICZNY D22. Pokazane są na nich: salon, jadalnia oraz kuchnia z różnych ujęć. Zapraszamy do obejrzenia.

Projektujemy kolejny dom dla 4-osobowej rodziny

Projektujemy kolejny dom dla 4-osobowej rodzinyMiło nam zaprezentować koncepcję kolejnego projektu na indywidualne zlecenie. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie domu o dobrze doświetlonych wnętrzach i poczuciu przestrzeni na parterze. Obejrzycie naszą propozycję.

Klientom zależy na nowoczesnej bryle połączonej z płaskim dachem oraz funkcjonalnym wnętrzu. Zależy im także na tym, aby garaż nie stanowił najważniejszego elementu w elewacji od strony wjazdu na posesję. Ponieważ naszych Klientów często odwiedzają goście zostający na noc, zależy im na tym, aby można ich było przyjmować w pokojach dziecięcych na piętrze. Kolejna prośba to duże przeszklenia, dzięki którym wnętrze domu będzie pełne naturalnego światła.

Zobaczcie na poniższych zdjęciach jak zaprojektowaliśmy układ funkcjonalny wnętrza domu.

Rzut parteru - układ funkcjonalny strefy dziennej

Rzut piętra - układ funkcjonalny strefy nocnej

Na parterze znajduje się dwustanowiskowy garaż z dwoma przejściami: do pomieszczenia technicznego oraz do holu wejściowego z przestronną garderobą na okrycia wierzchnie i obuwie.

Kuchnia jest otwarta na jadalnię, dodatkowo zaprojektowaliśmy bardzo przydatną spiżarnię z wejściem od kuchni. Centralna część domu to obszerny salon z kominkiem, schodami i dużymi oknami doświetlającymi cały parter. Nieco schowa jest łazienka i dodatkowy pokój.

Ponadto, od strony garażu znajduje się drugie pomieszczenie techniczne, przeznaczone na ogrodowe sprzęty i rowery, do którego wejście znajduję się od zewnątrz.

Natomiast piętro to trzy duże sypialnie i łazienka, z której można przejść do pralni. Każdy pokój posiada osobną, przestronną garderobę a pokój rodziców dodatkowo własną łazienkę. W korytarzu, przy łazience zaprojektowaliśmy szafy wnękowe.

A tak wygląda bryła budynku. To, co szczególnie podoba nam się w tym projekcie to harmonijne połączenie dachu płaskiego z dachem skośnym, całość wygląda według nas bardzo nowocześnie. Dzięki gzymsowi nad parterem dom prezentuje się ciekawie a jednocześnie nie jest zbyt ciężki.

Elewacja południowa - widok od strony wejścia głównego, po prawej garaż, po lewej kuchnia, na piętrze widoczne jest duże przeszklenie jednej z sypialni i przestronny taras

Elewacja zachodnia - pośrodku przeszklona ściana doświetlająca wnętrze jadalni i wyjście na zadaszony taras, widoczny jest również taras górny

Elewacja północna - na tym ujęciu widoczne są liczne przeszklenia, zarówno na parterze (w salonie, jadalni i gabinecie) jak i na piętrze (w dwóch sypialniach) oraz górny taras i zadaszone wyjście z jadalni

Elewacja wschodnia - widok od strony bocznej garażu i gabinetu, na górze okna doświetlające pralnię, łazienkę, klatkę schodową i antresolę

Koncepcja została zaakceptowana przez Klientów. W chwili obecnej opracowujemy właściwą dokumentację architektoniczno-budowlaną.