Co nowego na Pracowni Projektowej?

Niezmiernie miło jest nam poinformować o publikacji naszych projektów w Katalogu Małych Domów w wydaniu 2/2018.

Jesteśmy zaszczyceni faktem, że nasz projekt domu Wąski D9 znalazł się we wrześniowym wydaniu poradnika „Ładny DOM”, nr 9 2018. Czym charakteryzuje się ten projekt?

Kiedy przyszedł moment, w którym stan surowy naszego domu miał ulec nagłej odmianie i stać się miejscem do mieszkania a nie placem budowy – zaczęliśmy zastanawiać się nad jednym z najważniejszych elementów wykończenia naszego domu, a mianowicie nad posadzkami. Drewno, żywica, płytki czy może beton? Konsultowaliśmy nasze pomysły ze znajomymi, którzy w tym samym czasie stanęli przed podobnym dylematem.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt domu Modernistyczny D12 znalazł się w aktualnym wydaniu czasopisma „Ładny dom” nr 8, sierpień 2018.

Do naszej galerii przykładowych projektów domów jednorodzinnych dołączamy dwa kolejne – OTWARTY D42 WARIANT oraz UROCZY D44. Zobacz czym się charakteryzują.

Projektujemy kolejny dom dla 4-osobowej rodziny

Projektujemy kolejny dom dla 4-osobowej rodzinyMiło nam zaprezentować koncepcję kolejnego projektu na indywidualne zlecenie. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie domu o dobrze doświetlonych wnętrzach i poczuciu przestrzeni na parterze. Obejrzycie naszą propozycję.

Klientom zależy na nowoczesnej bryle połączonej z płaskim dachem oraz funkcjonalnym wnętrzu. Zależy im także na tym, aby garaż nie stanowił najważniejszego elementu w elewacji od strony wjazdu na posesję. Ponieważ naszych Klientów często odwiedzają goście zostający na noc, zależy im na tym, aby można ich było przyjmować w pokojach dziecięcych na piętrze. Kolejna prośba to duże przeszklenia, dzięki którym wnętrze domu będzie pełne naturalnego światła.

Zobaczcie na poniższych zdjęciach jak zaprojektowaliśmy układ funkcjonalny wnętrza domu.

Rzut parteru - układ funkcjonalny strefy dziennej

Rzut piętra - układ funkcjonalny strefy nocnej

Na parterze znajduje się dwustanowiskowy garaż z dwoma przejściami: do pomieszczenia technicznego oraz do holu wejściowego z przestronną garderobą na okrycia wierzchnie i obuwie.

Kuchnia jest otwarta na jadalnię, dodatkowo zaprojektowaliśmy bardzo przydatną spiżarnię z wejściem od kuchni. Centralna część domu to obszerny salon z kominkiem, schodami i dużymi oknami doświetlającymi cały parter. Nieco schowa jest łazienka i dodatkowy pokój.

Ponadto, od strony garażu znajduje się drugie pomieszczenie techniczne, przeznaczone na ogrodowe sprzęty i rowery, do którego wejście znajduję się od zewnątrz.

Natomiast piętro to trzy duże sypialnie i łazienka, z której można przejść do pralni. Każdy pokój posiada osobną, przestronną garderobę a pokój rodziców dodatkowo własną łazienkę. W korytarzu, przy łazience zaprojektowaliśmy szafy wnękowe.

A tak wygląda bryła budynku. To, co szczególnie podoba nam się w tym projekcie to harmonijne połączenie dachu płaskiego z dachem skośnym, całość wygląda według nas bardzo nowocześnie. Dzięki gzymsowi nad parterem dom prezentuje się ciekawie a jednocześnie nie jest zbyt ciężki.

Elewacja południowa - widok od strony wejścia głównego, po prawej garaż, po lewej kuchnia, na piętrze widoczne jest duże przeszklenie jednej z sypialni i przestronny taras

Elewacja zachodnia - pośrodku przeszklona ściana doświetlająca wnętrze jadalni i wyjście na zadaszony taras, widoczny jest również taras górny

Elewacja północna - na tym ujęciu widoczne są liczne przeszklenia, zarówno na parterze (w salonie, jadalni i gabinecie) jak i na piętrze (w dwóch sypialniach) oraz górny taras i zadaszone wyjście z jadalni

Elewacja wschodnia - widok od strony bocznej garażu i gabinetu, na górze okna doświetlające pralnię, łazienkę, klatkę schodową i antresolę

Koncepcja została zaakceptowana przez Klientów. W chwili obecnej opracowujemy właściwą dokumentację architektoniczno-budowlaną.