Co nowego na Pracowni Projektowej?

W "galerii inspiracji" prezentujemy Wam nasze dwa, najnowsze projekty nowoczesnych, dwukondygnacyjnych domów z płaskimi dachami - WYWAŻONY D29 i KUBICZNY D30.

Drodzy Klienci Pracowni Projektowej i Czytelnicy serwisu, za nami cały rok intensywnej pracy oraz wielu zawodowych i prywatnych sukcesów. Czas odpocząć i nabrać sił na kolejne wyzwania. W związku z tym życzymy Wam i sobie samym spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, wytchnienia, zdrowia i rodzinnej atmosfery a w nowym 2018 roku samych udanych przedsięwzięć i dobrze podjętych decyzji.

Tego jeszcze nie było - zdjęcia wykonane podczas sesji fotograficznych lub nagrywania wywiadów, ale nie te właściwe, ustawiane, idealne ale te spoza kadru, pokazujące nasze przygotowania, naszą codzienność i zwykłe, nie tylko zawodowe, czynności. Zobaczcie jak wygląda nasze środowisko pracy, nasz dom a z humorystycznych (nie pisanych przez nas!) opisów dowiedzie się jakie mamy charaktery, temperamenty i jakie relacje panują pomiędzy nami. Poznajcie nas z innej strony! Zapraszamy do galerii zdjęć.

Miło nam zaprezentować koncepcję kolejnego projektu na indywidualne zlecenie. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie domu o dobrze doświetlonych wnętrzach i poczuciu przestrzeni na parterze. Obejrzycie naszą propozycję.

W chwili obecnej pracujemy nad projektem nadbudowy budynku gospodarczego ze zmianą sposobu użytkowania poddasza na mieszkalny. Obejrzyjcie zdjęcia budynku i naszą propozycję układu funkcjonalnego przyszłego mieszkania.

Projektujemy kolejny dom dla 4-osobowej rodziny

Projektujemy kolejny dom dla 4-osobowej rodzinyMiło nam zaprezentować koncepcję kolejnego projektu na indywidualne zlecenie. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie domu o dobrze doświetlonych wnętrzach i poczuciu przestrzeni na parterze. Obejrzycie naszą propozycję.

Klientom zależy na nowoczesnej bryle połączonej z płaskim dachem oraz funkcjonalnym wnętrzu. Zależy im także na tym, aby garaż nie stanowił najważniejszego elementu w elewacji od strony wjazdu na posesję. Ponieważ naszych Klientów często odwiedzają goście zostający na noc, zależy im na tym, aby można ich było przyjmować w pokojach dziecięcych na piętrze. Kolejna prośba to duże przeszklenia, dzięki którym wnętrze domu będzie pełne naturalnego światła.

Zobaczcie na poniższych zdjęciach jak zaprojektowaliśmy układ funkcjonalny wnętrza domu.

Rzut parteru - układ funkcjonalny strefy dziennej

Rzut piętra - układ funkcjonalny strefy nocnej

Na parterze znajduje się dwustanowiskowy garaż z dwoma przejściami: do pomieszczenia technicznego oraz do holu wejściowego z przestronną garderobą na okrycia wierzchnie i obuwie.

Kuchnia jest otwarta na jadalnię, dodatkowo zaprojektowaliśmy bardzo przydatną spiżarnię z wejściem od kuchni. Centralna część domu to obszerny salon z kominkiem, schodami i dużymi oknami doświetlającymi cały parter. Nieco schowa jest łazienka i dodatkowy pokój.

Ponadto, od strony garażu znajduje się drugie pomieszczenie techniczne, przeznaczone na ogrodowe sprzęty i rowery, do którego wejście znajduję się od zewnątrz.

Natomiast piętro to trzy duże sypialnie i łazienka, z której można przejść do pralni. Każdy pokój posiada osobną, przestronną garderobę a pokój rodziców dodatkowo własną łazienkę. W korytarzu, przy łazience zaprojektowaliśmy szafy wnękowe.

A tak wygląda bryła budynku. To, co szczególnie podoba nam się w tym projekcie to harmonijne połączenie dachu płaskiego z dachem skośnym, całość wygląda według nas bardzo nowocześnie. Dzięki gzymsowi nad parterem dom prezentuje się ciekawie a jednocześnie nie jest zbyt ciężki.

Elewacja południowa - widok od strony wejścia głównego, po prawej garaż, po lewej kuchnia, na piętrze widoczne jest duże przeszklenie jednej z sypialni i przestronny taras

Elewacja zachodnia - pośrodku przeszklona ściana doświetlająca wnętrze jadalni i wyjście na zadaszony taras, widoczny jest również taras górny

Elewacja północna - na tym ujęciu widoczne są liczne przeszklenia, zarówno na parterze (w salonie, jadalni i gabinecie) jak i na piętrze (w dwóch sypialniach) oraz górny taras i zadaszone wyjście z jadalni

Elewacja wschodnia - widok od strony bocznej garażu i gabinetu, na górze okna doświetlające pralnię, łazienkę, klatkę schodową i antresolę

Koncepcja została zaakceptowana przez Klientów. W chwili obecnej opracowujemy właściwą dokumentację architektoniczno-budowlaną.