Co nowego na Pracowni Projektowej?

Zapraszamy do obejrzenia ciągu dalszego budowy domu zaprojektowanego na podstawie naszego przykładowego projektu DYNAMICZNY D22. Cieszymy się z postępów i udostępniamy materiał zdjęciowy nadesłany przez naszych Klientów.

Przyszedł czas na skośne dachy. Zajrzyjcie do galerii inspiracji, aby obejrzeć nasz najnowszy projekt nowoczesnego domu z czterospadowym dachem. MODNY D36 z pewnością zasługuje na swoje miano.

Dzisiaj kilka słów o schodach, które w naszych projektach domów dwu-kondygnacyjnych pełnią niezwykle ważną rolę. Owszem, stanowią element konstrukcji domu i ważny ciąg komunikacyjny ale przede wszystkim – odpowiednio usytuowane i wykonane z odpowiednich materiałów - stają się częścią wystroju nowoczesnego wnętrza.

Mogłoby się wydawać, że wysokość pokoju nie ma większego znaczenia dla użytkowników domu. A jednak. Różnica nawet 20 centymetrów potrafi zmienić odczuwanie przestrzeni a co za tym idzie nawet nasz nastrój czy różnego rodzaju możliwości.

W poniższej galerii prezentujemy Wam wizualizację domu, którego projekt wykonaliśmy dla naszego Klienta. Wizualizacja ta ukazuje budynek aż z 14 rożnych stron. Pozwala ona w pełni na wyobrażenie sobie jego wyglądu po wybudowaniu. Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz zapoznania się z rzutami kondygnacji.

Projektujemy kolejny dom dla 4-osobowej rodziny

Projektujemy kolejny dom dla 4-osobowej rodzinyMiło nam zaprezentować koncepcję kolejnego projektu na indywidualne zlecenie. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie domu o dobrze doświetlonych wnętrzach i poczuciu przestrzeni na parterze. Obejrzycie naszą propozycję.

Klientom zależy na nowoczesnej bryle połączonej z płaskim dachem oraz funkcjonalnym wnętrzu. Zależy im także na tym, aby garaż nie stanowił najważniejszego elementu w elewacji od strony wjazdu na posesję. Ponieważ naszych Klientów często odwiedzają goście zostający na noc, zależy im na tym, aby można ich było przyjmować w pokojach dziecięcych na piętrze. Kolejna prośba to duże przeszklenia, dzięki którym wnętrze domu będzie pełne naturalnego światła.

Zobaczcie na poniższych zdjęciach jak zaprojektowaliśmy układ funkcjonalny wnętrza domu.

Rzut parteru - układ funkcjonalny strefy dziennej

Rzut piętra - układ funkcjonalny strefy nocnej

Na parterze znajduje się dwustanowiskowy garaż z dwoma przejściami: do pomieszczenia technicznego oraz do holu wejściowego z przestronną garderobą na okrycia wierzchnie i obuwie.

Kuchnia jest otwarta na jadalnię, dodatkowo zaprojektowaliśmy bardzo przydatną spiżarnię z wejściem od kuchni. Centralna część domu to obszerny salon z kominkiem, schodami i dużymi oknami doświetlającymi cały parter. Nieco schowa jest łazienka i dodatkowy pokój.

Ponadto, od strony garażu znajduje się drugie pomieszczenie techniczne, przeznaczone na ogrodowe sprzęty i rowery, do którego wejście znajduję się od zewnątrz.

Natomiast piętro to trzy duże sypialnie i łazienka, z której można przejść do pralni. Każdy pokój posiada osobną, przestronną garderobę a pokój rodziców dodatkowo własną łazienkę. W korytarzu, przy łazience zaprojektowaliśmy szafy wnękowe.

A tak wygląda bryła budynku. To, co szczególnie podoba nam się w tym projekcie to harmonijne połączenie dachu płaskiego z dachem skośnym, całość wygląda według nas bardzo nowocześnie. Dzięki gzymsowi nad parterem dom prezentuje się ciekawie a jednocześnie nie jest zbyt ciężki.

Elewacja południowa - widok od strony wejścia głównego, po prawej garaż, po lewej kuchnia, na piętrze widoczne jest duże przeszklenie jednej z sypialni i przestronny taras

Elewacja zachodnia - pośrodku przeszklona ściana doświetlająca wnętrze jadalni i wyjście na zadaszony taras, widoczny jest również taras górny

Elewacja północna - na tym ujęciu widoczne są liczne przeszklenia, zarówno na parterze (w salonie, jadalni i gabinecie) jak i na piętrze (w dwóch sypialniach) oraz górny taras i zadaszone wyjście z jadalni

Elewacja wschodnia - widok od strony bocznej garażu i gabinetu, na górze okna doświetlające pralnię, łazienkę, klatkę schodową i antresolę

Koncepcja została zaakceptowana przez Klientów. W chwili obecnej opracowujemy właściwą dokumentację architektoniczno-budowlaną.