Co nowego na Pracowni Projektowej?

Zapraszamy do naszje Galerii Inspiracji na odsłonę naszego nowego pomysłu domu nowoczesnego. ELASTYCZNY D26 WARIANT I już jest dostępny na naszej stronce.

W poniższy artykule chcielibyśmy podzielić się z Tobą i przybliżyć Ci możliwości wykorzystania elementów konstrukcji Twojego domu w jego wykończeniu. Jednym słowem jak konstrukcję domu przekuć jego atut!

 

Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego projektu domu NOWATORSKI D57! Jest już on dostępny w zakładce Przykładowe projekty domów.

Kuchnia w modnym wydaniu!

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji dotyczących wystroju kuchni. Przeczytaj artykuł, a może Cie zainspirujemy do zmiany aranżacji Twojego wnętrza.

W poniższym artykule podsuniemy Ci kilka fajnych pomysłów związanych z urządzeniem łazienki. Zapraszamy do lektury.

Elementy konstrukcyjne domu jako ozdoba jego wykończenia

Elementy betonowe.W poniższy artykule chcielibyśmy podzielić się z Tobą i przybliżyć Ci możliwości wykorzystania elementów konstrukcji Twojego domu w jego wykończeniu. Jednym słowem jak konstrukcję domu przekuć jego atut!

 

Spójrzcie na zdjęcie poniżej na którym jest widok na salon naszego domu. Postanowiliśmy tam zostawić „żywą” ścianę z betonu na której powiesiliśmy telewizor. Bardzo lubimy nowoczesne podejście w wykończeniach wnętrza, dlatego też sami zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie w naszym domu. Co ciekawe zawodowcy zajmujący się „ubieraniem” muru domów, stosują specjalne zabiegi w celu otrzymania poniższych rezultatów tzw. ściany betonowej.

Zdj. nr 1 Widok na ścianę konstrukcyjną naszego domu na której umieszczony jest telewizor. Beton świetnie kontrastuje w tym wnętrzu z bielą i szarościami ścian. Stanowi on wspaniałe ożywienie przestrzeni i nadaje niesamowitego klimatu, przez co wnętrze przestaje być nudne

Jeżeli już wiesz, że chciałbyś wykończyć wnętrze swojego domu w nowoczesny sposób. Najlepiej już na etapie projektu powinieneś wziąć to po uwagę i skonsultować ten pomysł z projektantem. Ponieważ już na etapie projektu trzeba przewidzieć, którą ścianę chciałbyś zachować w „żywej” formie. Należy bowiem zaprojektować ją w taki sposób, aby jej konstrukcja składała się z żelbetu, a jej końcowy wygląd nada jej odpowiednie deskowanie.

W przypadku, gdy na etapie projektu nie zdążyłeś przewidzieć takiego rozwiązania, nic straconego. Na rynku są obecnie dostępne przeróżne rozwiązania tynków, które doskonale imitują beton tzw. tynki strukturalne.

Tynków strukturalnych dostępnych na rynku jest sporo, ale proponujemy ten wybór skonsultować doświadczoną osobą, aby końcowy efekt nas nie rozczarował. Czasami spotykamy się z opiniami, że „co to za sztuka rzucić parę kolorków na ściany, kupić meble i dodatki”. Otusz jest to naprawdę wielką sztuką, gdyż na końcowy efekt wykończenia wnętrza, które nas zachwyca składa się bardzo wiele elementów połączonych ze sobą i tworzących jedną wspólną całość, która ze sobą współgra i daje nam poczucie świetnie zaaranżowanego pomieszczenia.

Mamy nadzieje, że zaciekawiliśmy Cię naszym pomysłem na nowatorskie wykończenie wnętrz. Obserwuj nasze Aktualności, a wkrótce wrócimy z nowymi, ciekawimy pomysłami.