Co nowego na Pracowni Projektowej?

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim naszym Klientom wiosennych, pełnych słońca chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

Niech Wasze domy, przystrojone soczystą zielenią rzeżuchy i żółcią tulipanów, staną się oazą spokoju i rodzinnego szczęścia.

Wesołego Alleluja!

W grudniu tamtego roku podjęliśmy się projektu nadbudowy budynku gospodarczego wraz ze zmianą sposobu użytkowania poddasza na mieszkalny. Klientom zaproponowaliśmy nowy układ funkcjonalny pomieszczeń, który wymaga podniesienia ścian i zaprojektowania nowego dachu. Zobaczcie jak wygląda dokumentacja właściwa projektu.

Prezentujemy Wam kolejny projekt nowoczesnego domu, ale tym razem o nieco bardziej klasycznym wyglądzie. Zapoznajcie się ze szczegółami projektu o nazwie KLASYCZNY D33.

Od czasu do czasu wykonujemy niewielkie projekty polegające na nadbudowie istniejących budynków, zmianie wyglądu elewacji czy dobudowaniu takich elementów jak na przykład tarasy, balkony czy garaże. W niniejszym artykule prezentujemy Wam jeden z takich projektów.

Drodzy Czytelnicy, chcielibyśmy, abyście wiedzieli, że nie próżnujemy - oprócz tego, że pracujemy non-stop nad projektami indywidualnymi, specjalnie dla Was tworzymy kolejne, przykładowe projekty, abyście mogli czerpać z nich inspirację. Staramy się, aby każdy z nowo powstałych projektów spełniał najwyższe standardy zarówno pod względem wyglądu jak i funkcjonalności a dodatkowo odznaczał się oryginalnością i elegancją, która wkomponuje się w każdą przestrzeń.

Wizualizacja i opis projektu domu wykonanego na indywidualne zlecenie

Wizualizacja i opis projektu domu wykonanego na indywidualne zlecenieW niniejszym artykule chcielibyśmy pokazać Wam wizualizację oraz koncepcję domu, który w ostatnim czasie zaprojektowaliśmy na indywidualne zlecenie dla rodziny spod Warszawy.

Projekt przedstawia dom jednorodzinny, dwu-kondygnacyjny, z płaskim dachem i garażem. Klientom, w największym stopniu, zależało na jak największym otwarciu się oknami na południe i zachód działki tak, aby wpuścić do domu jak najwięcej światła.

Dzięki olbrzymim przeszkleniom w salonie, jadalni i kuchni dom z pewnością taki będzie - jasny, pełen naturalnego światła. Zadbaliśmy o to, aby również i pomieszczenia na piętrze były bardzo dobrze doświetlone.

Bryła budynku to ciekawe połączenie kubików, liczne podcienie i wysunięcia gzymsu, do tego pergola i tarasy okalające dom. A wszystko utrzymane w eleganckich kolorach bieli, czerni i naturalnego drewna (zdjęcia wizualizacji poniżej).

A jak dom wygląda od wewnątrz?

Parter

Oprócz garażu znajduje się tu wysoki salon z miejscem na "kozę" i ażurowymi schodami prowadzącymi na piętro. Tuż obok jadalnia oraz duża kuchnia ze spiżarnią i bardzo praktycznym wyjściem na korytarz. Ponadto, obok łazienki zaprojektowaliśmy dodatkowy pokój. W małym przedsionku prowadzącym na korytarz znajduje się schowek z przestronnymi szafami wnękowymi. Obok garażu znajduje się wiata, która prowadzi do dużego pomieszczenia technicznego.

Piętro

Tuż przy schodach umieściliśmy efektowną antresolę z widokiem na salon i wyjściem na górny taras. Jej powierzchnię można zagospodarować na wiele ciekawych pomysłów. Z korytarza (który stanowi jednocześnie rodzinną bibliotekę) można przejść do łazienki, pralni, pracowni i sypialni z oddzielną garderobą. Z pracowni oraz z pralni można wyjść na zadaszone loggie, które idealnie sprawdzą się jako suszarnia na świeżym powietrzu lub kącik do odpoczynku w trakcie pracy w pracowni. Z sypialni i antresoli również można wyjść na przestronny taras.

Klient zaakceptował koncepcję a więc teraz przechodzimy do etapu opracowywania projektu architektoniczno-budowlanego, a Was zapraszamy do obejrzenia poniższej wizualizacji.