Aktualności

Dzięki uprzejmości Inwestora, przedstawiamy poniżej zdjęcia z realizacji budowy domu wg. projektu OTWARTY D42 WARIANT. Jest to jeden z naszych najbardziej popularnych projektów.

Zajrzyj do naszego artykułu poświeconemu pielegnacji elewacji.

Zapraszamy na relację z budowy domu WYJĄTKOWY D41!

Jakie formalności musisz spełnić przed rozpoczęciem budowy?

Formalności.Jeżeli jesteś na tym etapie swojego życia, w którym podjąłeś decyzję o budowie domu. Zachęcamy Cie do przeczytania poniższego artykułu, w którym przeprowadzimy Cie przez szereg formalności, bez których niestety nie zrealizujesz swojego marzenia o własnym domu

Projekt budowlany

Swoje pierwsze kroki które powinieneś uczynić to wybór projektu budowlanego domu, albo podjąć decyzję o indywidualnym projekcie domu. Musisz uzbroić się w cierpliwość, gdyż takie formalności od ustaleń z architektem do prawomocnej, pozytywnej decyzji o pozwoleniu na budowę mogą potrwać nawet kilka miesięcy.

Wybór ekipy budowlanej

Jeżeli jesteś już tym szczęśliwcem, który dostał pozwolenie na budowę możesz skupić sie na tym, aby dokonać wyboru ekipy, która wybuduje Twój dom. Jest to kolejny, nieprosty etap. Na pewno radzimy zrobić research wśród znajomych. Może będą mieli zaufaną ekipę do polecenia. Powinieneś również stosunkowo wcześnie o tym pomyśleć, gdyż fachowcy mają napięty grafik i czas oczekiwania z terminy z którymi mogliby wkroczyć na budowę są naprawdę odległe. Pamiętaj fachowiec, który może przyjść na budowę od zaraz może okazać sie wielkim rozczarowaniem.

Wybór kierownika budowy

Kolejnym krokiem jest zatrudnienie kierownika budowy. Nad każdym budynkiem piecze musi sprawować taka osoba. Jest to bardzo ważne, gdyż to kierownik budowy jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo, przestrzeganie przepisów BHP oraz oczywiście za zgodność prac posuwających się na budowie z projektem. Kierownik budowy prowadzi również dziennik budowy.

Ogrodzenie terenu budowy

Zgodnie z przepisami prawa budowlanego inwestor ma obowiązek odpowiednio zabezpieczyć plac budowy. Ogrodzenie, które powinno stanąć przed rozpoczęciem prac budowlanych i powinno mieć wysokość min. 1,5m.

Oznakowanie terenu budowy

Teren budowy powinien być także odpowiednio oznakowany. Na ogrodzeniu, czy też budynku powinna znaleźć się tablica informacyjna z wypełnionymi danymi.

Jeżeli zakończyłeś wszystkie powyższe czynności nic innego Ci nie zostało tylko zacząć działać!