Jakich błędów pomaga uniknąć zaprojektowanie domu indywidualnie z architektem?

Być może, jak wielu naszych Klientów, zastanawiasz się nad wyborem indywidualnego projektu domu kierując się przede wszystkim, przesłankami estetycznymi. Wiedz jednak, że decydując się na takie rozwiązanie, eliminujesz też ryzyko popełnienia wielu poważnych w skutkach błędów.

Każdy teren przeznaczony pod budowę domu narzuca inne wymagania. O ile, w przypadku działek płaskich problemem może być tylko rodzaj gruntu i związane z tym konsekwencje lub niedogodny kształt powierzchni, o tyle na działce o nierównomiernej formie terenu, kłopotów może pojawić się więcej. Włącznie z tak skrajnymi przypadkami, jak osuwanie się budynku, zagrażającemu jego konstrukcji. Indywidualny projekt domu opracowujemy z uwzględnieniem każdego tego typu ryzyka występującego na danej działce i eliminujemy je uwzględniając w obliczeniach projektowych. Pod tym względem Twój dom na pewno będzie bezpieczny, ale nie tylko – przekonasz się też, że bardzo umiejętnie wpasujemy go w otoczenie, co wpłynie na Twój komfort mieszkaniowy i wygląd samego budynku. Projekt gotowy nie daje Ci takiej gwarancji, nawet jeśli wymiary i architektura domu nie kolidują z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub projektem zagospodarowania terenu.

Zbyt mało lub zbyt dużo miejsca w pomieszczeniach, brak ustawności, utrudniona komunikacja przez nieprawidłowo rozplanowane ciągi komunikacyjne, bo albo korytarzy jest za wiele, albo są zadługie. Uniknij takich błędów wybierając projekt indywidualny. Rozplanujemy w nim optymalnie powierzchnię Twojego domu, doprojektujemy wnęki i schowki, dzięki którym wygospodarujemy więcej miejsca na Twoje rzeczy. Wprowadzimy do wnętrz funkcjonalność, dzięki której wykonywanie typowych czynności, jak sprzątanie, wnoszenie zakupów, czy pranie, stanie się po prostu, łatwiejsze. Sprawimy również, że wnętrza Twojego domu będą otwarte na otoczenie, ułatwiając Ci korzystanie z jego walorów rekreacyjnych. Znajdziesz w nich też miejsce na swoje hobby, pracę i wypoczynek.

Decydując się na projekt gotowy, nie masz aż takiej gwarancji, że dom będzie dopasowany do Twoich potrzeb. Poza tym, na początkowym etapie realizacji swojej inwestycji, możesz nawet nie zdawać sobie jeszcze sprawy, o jakie potrzeby chodzi. Masz zwyczajnie prawo tego nie wiedzieć. Zlecając zaprojektowanie domu indywidualnie naszej pracowni, będzie Ci towarzyszyć od pierwszego kontaktu architekt, który naprowadzi Cię na optymalne rozwiązania funkcjonalne i wizualne.