Projekt wymarzonego domu a przepisy prawa budowlanego

Jeśli obawiasz się ograniczeń budowlanych obejmujących Twoją działkę, to nie jesteś jedyny. Wielu spośród naszych Klientów uważało, że ma taki sam problem, który jak się potem okazało, był tylko zbytecznym zmartwieniem.

Budowa własnego domu jest zawsze kompromisem. Jeśli nie cenowym, to wynikającym z różnych upodobań estetycznych inwestorów; czy przepisów prawa budowlanego. Te ostatnie, wydawać by się mogło, są bardzo dużym ograniczeniem, ale czy jest tak rzeczywiście?

Otóż z naszej praktyki wynika, że indywidualne projektowanie domu otwiera Inwestorom oczy na możliwości, których dotychczas nie brali pod uwagę. Dobry architekt myśli zawsze o kilka kroków do przodu i znając preferencje Klienta, chętnie zaproponuje nie jedno, lecz kilka rozwiązań alternatywnych, które będą się mieścić w potrzebach Inwestora, jednocześnie nie kolidując z przepisami budowlanymi dotyczącymi jego działki. Dajmy na to, jeśli ktoś wymarzył sobie nowoczesny dom z niedozwolonym stropodachem, zaprojektujemy bryłę budynku w taki sposób by miała zarówno dach skośny, zgodny z wytycznymi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jak i proste płaszczyzny podcieni, tarasów czy wykuszy, które świetnie zrekompensują ograniczenia. Nierzadko Inwestor przekonuje się, że finalnie otrzymuje dom jeszcze lepiej dopasowany do swoich potrzeb funkcjonalnych i estetycznych niż zakładał na samym początku. Jest to jeden z najbardziej istotnych powodów, dla których warto zaprojektować swój dom indywidualnie.

Zlecając nam zaprojektowanie swojego domu od samego początku, pomożemy Ci znaleźć kompromis między Twoimi oczekiwaniami a ograniczeniami prawnymi dla Twojej działki. Efektem naszych prac będzie taki dom, jaki sobie wymarzyłeś.