Co nowego na Pracowni Projektowej?

Niezmiernie miło jest nam poinformować o publikacji naszych projektów w Katalogu Małych Domów w wydaniu 2/2018.

Jesteśmy zaszczyceni faktem, że nasz projekt domu Wąski D9 znalazł się we wrześniowym wydaniu poradnika „Ładny DOM”, nr 9 2018. Czym charakteryzuje się ten projekt?

Kiedy przyszedł moment, w którym stan surowy naszego domu miał ulec nagłej odmianie i stać się miejscem do mieszkania a nie placem budowy – zaczęliśmy zastanawiać się nad jednym z najważniejszych elementów wykończenia naszego domu, a mianowicie nad posadzkami. Drewno, żywica, płytki czy może beton? Konsultowaliśmy nasze pomysły ze znajomymi, którzy w tym samym czasie stanęli przed podobnym dylematem.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt domu Modernistyczny D12 znalazł się w aktualnym wydaniu czasopisma „Ładny dom” nr 8, sierpień 2018.

Do naszej galerii przykładowych projektów domów jednorodzinnych dołączamy dwa kolejne – OTWARTY D42 WARIANT oraz UROCZY D44. Zobacz czym się charakteryzują.

Możliwości wykorzystania surowego betonu jako elementu wystroju wnętrza domu

Możliwości wykorzystania surowego betonu jako elementu wystroju wnętrza domuW niniejszym artykule chcielibyśmy pokazać Wam, że nawet rzeczy "niedokończone" posiadają swój specyficzny urok i mogą stworzyć niepowtarzalny efekt wizualny charakteryzujący dany dom.

Widoczna drewniana więźba dachowa, ściana z czerwonej cegły czy betonowy sufit to elementy stylu industrialnego, który wkracza z ogromnym powodzeniem do naszych domów i mieszkań. Nic dziwnego, z jednej strony dodaje oryginalności i wyjątkowości wnętrzu a z drugiej - bez kolejnych warstw tynków i farby jesteśmy jakby bliżej natury. Surowość materiałów, z których powstaje dom jest według nas elegancka, nowoczesna i piękna poprzez swoją prostotę.

Mówiąc to nie jesteśmy gołosłowni. W naszym własnym domu surowy beton zdobi główną ścianę salonu. Cokolwiek by nie stało na jej tle prezentuje się wyjątkowo. Nie potrzeba kolorowych farb ani fantazyjnych tapet. Spójrzcie sami. Niezłym pomysłem, według nas, jest pozostawienie surowego betonu również na suficie.

Fot. 1 - Betonowa ściana w naszym salonie to element przykuwający uwagę wszystkich gości.

Fot. 2 - Zbliżenie na ścianę z surowego betonu - nierówność struktury sprawia, że dodatkowe zadrapania nie będą raziły.

Sufit w naszym salonie również jest "niewykończony" - pokrywają go nieobrobione drewniane deski tworzące ciekawą fakturę. Podoba nam się również kolor tych desek, który wpasowuje się w resztę elementów wystroju wnętrza naszego salonu. Poniżej zamieszczamy zdjęcia sufitu.

Fot. 3 - Drewniany sufit w salonie. Długo zastanawialiśmy się czy zostawić go w takiej formie - nie żałujemy.

Fot. 4 - Nasz salon - surowy beton, drewno, biel, czerń i ciepło domowego ogniska.

Nie wszystko musi być idealne, dokończone. Niektórzy uważają nawet, że piękno bardzo szybko się nudzi. A to co nas przyciąga to rzeczy pozostawiające dużo niedomówień oraz możliwość widzenia jednej rzeczy na wiele sposobów i odkrywania jej kolejnych obliczy. Zachęcamy zatem do pozostawienia tej nuty tajemniczości i niepowtarzalności w Waszych własnych domach i mieszkaniach. W końcu będziecie je oglądać każdego dnia przez wiele kolejnych lat. A jeśli po latach znudzi się Wam betonowa ściana możecie zawsze położyć tynk, pomalować albo nakleić na nią tapetę. Dom zyska wtedy nowy, choć już nie tak industrialny, design.

Fot. 5 - Zbliżenie na drewniany sufit, połączenie ze ścianą.