Co nowego na Pracowni Projektowej?

Zapraszamy do obejrzenia ciągu dalszego budowy domu zaprojektowanego na podstawie naszego przykładowego projektu DYNAMICZNY D22. Cieszymy się z postępów i udostępniamy materiał zdjęciowy nadesłany przez naszych Klientów.

Przyszedł czas na skośne dachy. Zajrzyjcie do galerii inspiracji, aby obejrzeć nasz najnowszy projekt nowoczesnego domu z czterospadowym dachem. MODNY D36 z pewnością zasługuje na swoje miano.

Dzisiaj kilka słów o schodach, które w naszych projektach domów dwu-kondygnacyjnych pełnią niezwykle ważną rolę. Owszem, stanowią element konstrukcji domu i ważny ciąg komunikacyjny ale przede wszystkim – odpowiednio usytuowane i wykonane z odpowiednich materiałów - stają się częścią wystroju nowoczesnego wnętrza.

Mogłoby się wydawać, że wysokość pokoju nie ma większego znaczenia dla użytkowników domu. A jednak. Różnica nawet 20 centymetrów potrafi zmienić odczuwanie przestrzeni a co za tym idzie nawet nasz nastrój czy różnego rodzaju możliwości.

W poniższej galerii prezentujemy Wam wizualizację domu, którego projekt wykonaliśmy dla naszego Klienta. Wizualizacja ta ukazuje budynek aż z 14 rożnych stron. Pozwala ona w pełni na wyobrażenie sobie jego wyglądu po wybudowaniu. Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz zapoznania się z rzutami kondygnacji.

Możliwości wykorzystania surowego betonu jako elementu wystroju wnętrza domu

Możliwości wykorzystania surowego betonu jako elementu wystroju wnętrza domuW niniejszym artykule chcielibyśmy pokazać Wam, że nawet rzeczy "niedokończone" posiadają swój specyficzny urok i mogą stworzyć niepowtarzalny efekt wizualny charakteryzujący dany dom.

Widoczna drewniana więźba dachowa, ściana z czerwonej cegły czy betonowy sufit to elementy stylu industrialnego, który wkracza z ogromnym powodzeniem do naszych domów i mieszkań. Nic dziwnego, z jednej strony dodaje oryginalności i wyjątkowości wnętrzu a z drugiej - bez kolejnych warstw tynków i farby jesteśmy jakby bliżej natury. Surowość materiałów, z których powstaje dom jest według nas elegancka, nowoczesna i piękna poprzez swoją prostotę.

Mówiąc to nie jesteśmy gołosłowni. W naszym własnym domu surowy beton zdobi główną ścianę salonu. Cokolwiek by nie stało na jej tle prezentuje się wyjątkowo. Nie potrzeba kolorowych farb ani fantazyjnych tapet. Spójrzcie sami. Niezłym pomysłem, według nas, jest pozostawienie surowego betonu również na suficie.

Fot. 1 - Betonowa ściana w naszym salonie to element przykuwający uwagę wszystkich gości.

Fot. 2 - Zbliżenie na ścianę z surowego betonu - nierówność struktury sprawia, że dodatkowe zadrapania nie będą raziły.

Sufit w naszym salonie również jest "niewykończony" - pokrywają go nieobrobione drewniane deski tworzące ciekawą fakturę. Podoba nam się również kolor tych desek, który wpasowuje się w resztę elementów wystroju wnętrza naszego salonu. Poniżej zamieszczamy zdjęcia sufitu.

Fot. 3 - Drewniany sufit w salonie. Długo zastanawialiśmy się czy zostawić go w takiej formie - nie żałujemy.

Fot. 4 - Nasz salon - surowy beton, drewno, biel, czerń i ciepło domowego ogniska.

Nie wszystko musi być idealne, dokończone. Niektórzy uważają nawet, że piękno bardzo szybko się nudzi. A to co nas przyciąga to rzeczy pozostawiające dużo niedomówień oraz możliwość widzenia jednej rzeczy na wiele sposobów i odkrywania jej kolejnych obliczy. Zachęcamy zatem do pozostawienia tej nuty tajemniczości i niepowtarzalności w Waszych własnych domach i mieszkaniach. W końcu będziecie je oglądać każdego dnia przez wiele kolejnych lat. A jeśli po latach znudzi się Wam betonowa ściana możecie zawsze położyć tynk, pomalować albo nakleić na nią tapetę. Dom zyska wtedy nowy, choć już nie tak industrialny, design.

Fot. 5 - Zbliżenie na drewniany sufit, połączenie ze ścianą.