Co nowego na Pracowni Projektowej?

Przedstawiamy Ci następny projekt wychodzący z naszej pracowni. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie wizualizacje naszego typowego domu Dynamiczny D22, ze zmianami na zlecenie naszego Inwestora.

Kolejny projekt wychodzący z pod naszej ręki jest w trakcie budowy. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z budowy domu Dynamiczny D22

Zapraszamy Cię do przeczytania poniższego artykułu dotyczącego podsumowania naszej pracy w 2018 roku. Przeczytaj jak działała Pracownia projektowa w tym roku

Czy chciałbyś się dowiedzieć jak tanio i pomysłowo zaprojektować swój taras na dachu płaskim? Jeżeli tak, przeczytaj poniższy artykuł. Przygotowaliśmy go z myślą podsunięcia Ci kilku ciekawych pomysłów na aranżację tego miejsca

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Wam nasi drodzy czytelnicy samych pogodnych i wspaniałych chwil spędzonych w gronie najbliższych osób, przy suto zastawionym stole. Niech radość i szczęście zagości w waszych pięknych domach, a w ogrodach niech nie zbraknie śniegu, sanek i bałwanków.
Wesołych Świąt!
Życzy Wam cały zespół Pracowni Projektowej

 

Możliwości wykorzystania surowego betonu jako elementu wystroju wnętrza domu

Możliwości wykorzystania surowego betonu jako elementu wystroju wnętrza domuW niniejszym artykule chcielibyśmy pokazać Wam, że nawet rzeczy "niedokończone" posiadają swój specyficzny urok i mogą stworzyć niepowtarzalny efekt wizualny charakteryzujący dany dom.

Widoczna drewniana więźba dachowa, ściana z czerwonej cegły czy betonowy sufit to elementy stylu industrialnego, który wkracza z ogromnym powodzeniem do naszych domów i mieszkań. Nic dziwnego, z jednej strony dodaje oryginalności i wyjątkowości wnętrzu a z drugiej - bez kolejnych warstw tynków i farby jesteśmy jakby bliżej natury. Surowość materiałów, z których powstaje dom jest według nas elegancka, nowoczesna i piękna poprzez swoją prostotę.

Mówiąc to nie jesteśmy gołosłowni. W naszym własnym domu surowy beton zdobi główną ścianę salonu. Cokolwiek by nie stało na jej tle prezentuje się wyjątkowo. Nie potrzeba kolorowych farb ani fantazyjnych tapet. Spójrzcie sami. Niezłym pomysłem, według nas, jest pozostawienie surowego betonu również na suficie.

Fot. 1 - Betonowa ściana w naszym salonie to element przykuwający uwagę wszystkich gości.

Fot. 2 - Zbliżenie na ścianę z surowego betonu - nierówność struktury sprawia, że dodatkowe zadrapania nie będą raziły.

Sufit w naszym salonie również jest "niewykończony" - pokrywają go nieobrobione drewniane deski tworzące ciekawą fakturę. Podoba nam się również kolor tych desek, który wpasowuje się w resztę elementów wystroju wnętrza naszego salonu. Poniżej zamieszczamy zdjęcia sufitu.

Fot. 3 - Drewniany sufit w salonie. Długo zastanawialiśmy się czy zostawić go w takiej formie - nie żałujemy.

Fot. 4 - Nasz salon - surowy beton, drewno, biel, czerń i ciepło domowego ogniska.

Nie wszystko musi być idealne, dokończone. Niektórzy uważają nawet, że piękno bardzo szybko się nudzi. A to co nas przyciąga to rzeczy pozostawiające dużo niedomówień oraz możliwość widzenia jednej rzeczy na wiele sposobów i odkrywania jej kolejnych obliczy. Zachęcamy zatem do pozostawienia tej nuty tajemniczości i niepowtarzalności w Waszych własnych domach i mieszkaniach. W końcu będziecie je oglądać każdego dnia przez wiele kolejnych lat. A jeśli po latach znudzi się Wam betonowa ściana możecie zawsze położyć tynk, pomalować albo nakleić na nią tapetę. Dom zyska wtedy nowy, choć już nie tak industrialny, design.

Fot. 5 - Zbliżenie na drewniany sufit, połączenie ze ścianą.