Aktualności

Dzięki uprzejmości Inwestora, przedstawiamy poniżej zdjęcia z realizacji budowy domu wg. projektu OTWARTY D42 WARIANT. Jest to jeden z naszych najbardziej popularnych projektów.

Zajrzyj do naszego artykułu poświeconemu pielegnacji elewacji.

Zapraszamy na relację z budowy domu WYJĄTKOWY D41!

Jak utrzymać w dobrej kondycji elewację domu?

Elewacja. Zajrzyj do naszego artykułu poświeconemu pielegnacji elewacji.

Tynki mają za zadanie ochronę materiału ocieplającego ściany naszego domu przed promieniami słonecznymi i opadami deszczu. Natomiast często zapominamy o prawdziwej ich roli, skupiając się tylko na ich walorach estetycznych. Niestety tynki cienkowarstwowe są narażone na rozwijanie się glonów i grzybów, które wyglądają strasznie nie estetycznie.

Nowoczesne materiały elewacyjne zawierają w swoim składzie modyfikatory, które mają za zadanie zapobiec rozwijaniu się porostów, a także zapewnić jak najtrwalszą strukturę tynków odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ czynników atmosferycznych.

Jeżeli chcesz cieszyć się piękną elewacją swojego domu powinieneś przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim należy myć elewację. W przestrzeniach na tynkach lubi gromadzić się kurz i wilgoć niestety to już początek stwarzający dobre warunki dla rozrostu grzybów i glonów.

Unikaj obsadzania wokół elewacji rzędu tuj oraz gęstego zadrzewienia. Niestety wokół elewacji powinno być przewiewnie, aby wilgoć, która nagromadziła się na tynku budynku miała szansę wyschnąć.

Wybierając strukturę tynku, którym chcesz wykończyć elewację swojego domu, pamiętaj o tym, aby był jak najgładszy, bowiem chropowate tynku ułatwiają gromadzenie się wody oraz kurzu.

Pamiętaj, aby zadbać o fachowe wykonanie obróbek blacharskich na elewacji domu oraz systemu rynien. Dzięki temu woda nie będzie spływała po elewacji.

Mamy nadzieje, że nasz artykuł wzbudził twoje zainteresowanie. Jednocześnie zapraszamy do odwiedzania naszej strony i zapoznawania się naszymi nowymi aktualnościami.