Co nowego na Pracowni Projektowej?

Projekt domu NOWATORSKI D57. Zapraszamy na relację z budowy domu NOWATORSKI D57!

Elewacja. Zajrzyj do naszego artykułu poświeconemu pielegnacji elewacji.

WYJĄTKOWY D41. Zapraszamy na relację z budowy domu WYJĄTKOWY D41!

Wesołych Świąt

Wszystkim naszym Inwestorom oraz osobom śledzącym stronę naszej pracowni projektowej życzymy Wszystkiego, co najlepsze na te zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, aby ten czas był okresem spokoju, miłości i ukojenia duszy. A Nowy Rok z magiczną datą 2020 obfitował w same dobra i był czasem spełnienia Waszych marzeń!

Projekt domu ŚMIAŁY D58 WARIANT I.W zakładce Przykładowe projekty domów możesz obejrzeć nasz nowy projekt domu ŚMIAŁY D58 WARIANT I.

Wąska działka.Każdy Inwestor obawia się budować na wąskiej działce. Nie dość, że budowa jest utrudniona na takim terenie, to dodatkowo istnieje wiele obaw towarzyszących całemu przedsięwzięciu. Obawa o miejsce składowania materiału, wjazdu na działkę itp.

Plac budowy.Dostałeś pozytywną decyzję z urzędu dotyczącą pozwolenia na budowę Twojego domu? Jeżeli tak, to nic innego Ci nie pozostało jak zacząć przygotowywać plac budowy!

Formalności.Jeżeli jesteś na tym etapie swojego życia, w którym podjąłeś decyzję o budowie domu. Zachęcamy Cie do przeczytania poniższego artykułu, w którym przeprowadzimy Cie przez szereg formalności, bez których niestety nie zrealizujesz swojego marzenia o własnym domu

Realizacja DOSTĘPNEGO D45.Dotarliśmy na budowę DOSTĘPNEGO D45. Dom ten cieszy się niesamowitym zainteresowaniem wśród naszych Inwestorów, dlatego postanowiliśmy zdać Ci relację z budowy tego domu. Zapraszamy do lektury.

 

Projekt domu ELASTYCZNY D26 WARIANT I.Zapraszamy do naszje Galerii Inspiracji na odsłonę naszego nowego pomysłu domu nowoczesnego. ELASTYCZNY D26 WARIANT I już jest dostępny na naszej stronce.

Elementy betonowe.W poniższy artykule chcielibyśmy podzielić się z Tobą i przybliżyć Ci możliwości wykorzystania elementów konstrukcji Twojego domu w jego wykończeniu. Jednym słowem jak konstrukcję domu przekuć jego atut!

 

Projekt domu NOWATORSKI D57.Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego projektu domu NOWATORSKI D57! Jest już on dostępny w zakładce Przykładowe projekty domów.

Kuchnia w modnym wydaniu!

Modna kuchnia.Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji dotyczących wystroju kuchni. Przeczytaj artykuł, a może Cie zainspirujemy do zmiany aranżacji Twojego wnętrza.

W poniższym artykule podsuniemy Ci kilka fajnych pomysłów związanych z urządzeniem łazienki. Zapraszamy do lektury.

Projekt domu HARMONIJNY D56 WARIANT II.Specjalnie dla Was opublikowaliśmy właśnie kolejną, nową wersję II domu HARMONIJNY D56. Zapraszamy do zakładki Przykładowe Projekty Domów.

Schody wewnętrze.Jeżeli do budujesz dom piętrowy to z pewnością przy jego wykończeniu staniesz przed wyborem wybrania materiałów na wykończenie schodów wewnętrznych. Dzisiaj podsuniemy Ci kilka ciekawych propozycji, które możesz wykorzystać w swoim domu

Czy jesteś na takim etapie budowy domu, w którym musisz podjąć decyzję dotyczącą kupna drzwi wewnętrznych? Jeżeli tak, mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu tego elementu wystroju domu

Wielu naszych Inwestorów zadaje nam pytanie „dlaczego te fundamenty muszą być tak wysokie i takie kosztowne?”. W postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i wyjaśnić dlaczego właściwe zaprojektowane fundamenty są tak ważne.

Projekt domu HARMONIJNY D56 WARIANT I.Zapraszamy Cię do obejrzenia naszego nowego projektu HARMONIJNY D56 WARIANT I. Projekt możesz już zobaczyć w zakładce Przykładowe Projekty domów.

Altanka.W ciepłych porach roku marzymy o takim miejscu, w którym mogliśmy wypocząć wracając z domu po pracy. Takim miejscem niepodważalnie jest taras, ale w jaki sposób zagospodarować go tak, aby był rzeczywiście miejscem odpoczynku. Odpowiemy Ci na to pytanie w poniższym artykule.

 

Zastosowanie dużych okien w domu to obecnie bardzo modny trend utrzymujący się od lat. Każdy z nas marzy o poczuciu przestrzeni, którą właśnie dają nam duże okna. Przeczytaj nasze spostrzeżenia dotyczące zastosowania takiego rozwiązania w domach

 

Zajrzyj do naszej zakładki "Kontakt" i zobacz nasze uaktualnione dane dotyczące siedziby firmy oraz adresu Pracowni Projektowej.

Ocieplanie poddasza pianą natryskową to stosunkowo nowe rozwiązanie ocieplenia poddaszy, ale czy skuteczniejsze od tradycyjnych materiałów izolacyjnych? Przeczytaj nasz artykuł, a podpowiemy Ci na jakie rozwiązanie izolacji poddasza się zdecydować

 

Projekt domu HARMONIJNY D56.Zapraszamy Cię do obejrzenia naszego nowego projektu domu HARMINIJNY D56! Już teraz możesz go zobaczyć w zakładce Przykładowe Projekty Domów.

W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić Ci zalety i wady domów składających się z więcej niż jednej kondygnacji oraz domów parterowych. Zapraszamy do poniższej lektury, może uda nam się rozwiązać Twój dylemat dotyczący wyboru domu parterowego, czy piętrowego

Zapraszamy do naszej zakładki Przykładowe Projekty Domów, bowiem znajdziesz w niej nasz nowy projekt KLAROWNY D55. Jest to przykład domu nowoczesnego, stworzonego dla odważnych Inwestorów. Sprawdź czy Ci sie spodoba nasza nowa propozycja domu.

Zapraszamy Cię do wejścia na naszą stronę w zakładce "Przykładowe projekty domów" albowiem, czeka tam na Ciebie nasz nowy projekt domu parterowego. Nazywa się WIDOCZNY D54 i jest on domem parterowy o powierzchni 150 m2.

Projekt domu amerykańskiego.Mamy dzisiaj dla Ciebie bardzo ciekawy artykuł, trochę wybiegający poza ramy naszej pracowni projektowej, gdyż dotyczy domku, który zaprojektowaliśmy w stylu Amerykańskim. Życzymy ciekawej lektury

Dach.W dzisiejszym artykule branżowym skupimy się na przybliżeniu Ci rodzajów pokryć dachowych dostępnych na rynku oraz omówimy je dla Ciebie pokrótce

Wielkanoc 2019Pełnych radości, pokoju Świąt Wielkiej Nocy oraz wiele pomyślności i sukcesów Życzy Wam Zespól Pracowni Projektowej

Projekt domu ZGRABNY D53.Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszej zakładki "Przykładowe projekty domów". Znajdziesz bowiem w niej nasz nowy projekt domu ZGRABNY D53. Jeżeli szukasz propozycji projektu domu dla siebie wejdz tam koniecznie!

Elewacja KUBICZNY D30.Już jest, przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie kolejna relację z budowy domu, który wyszedł spod „pióra” naszej Pracowni Projektowej. Zapraszamy na lekturę poniższego artykułu

Okładziny drewnopodobne.W poniższym artykule chcielibyśmy przybliżyć Tobie dostępne na rynku rozwiązania, które zastępują drewno na elewacji. Zapraszamy do lektury!

ROZSĄDNY D52.Koniecznie zajrzyj do naszej zakładki "Przykładowe projekty domów". Znajdziesz tam bowiem naszą nową propozycję domu tradycyjnego ROZSĄDNY D52 z nowoczesną elewacją.

Wizualizacja domu.Poniżej przedstawiamy Ci kolejny owoc naszej pracy w Pracowni Projektowej. Jest to dom nowoczesny, piętrowy o dużym metrażu. Stworzyliśmy go na specjalne zamówienie naszych Klientów. Obejrzyj wizualizacje, może Tobie także się spodobają.

Projekt domu SPOKOJNY D51.Już jest opublikowany nasz nowy projekt domu SPOKOJNY D51. Zajrzyj na naszą stronę i odwiedź zakładkę „Przykładowe projekty domów”. Zapraszamy Ciebie do obejrzenia tego wyjątkowego domu.

Projekt domu INTERESUJĄCY D50.Kolejny nasz projekt doczekał sie publikacji na naszej stronie. WYMOWNY D49 to dom o tradycyjnej bryle i nowoczesnej elewacji. Zobacz jak wygląda na naszych wizualizacjach, są już w naszej Galerii Inspiracji.

Projekt domu INTERESUJĄCY D50.Już jest opublikowany nasz nowy projekt domu INTERESUJACY D50. Zajrzyj na naszą stronę i odwiedź zakładkę „Przykładowe projekty domów”. Zapraszamy Ciebie do obejrzenia tego wyjątkowego domu.

Przykładowy projekt domu CIEKAWY D48.Zachęcamy Cię do zajrzenia do naszej zakładki Przykładowe Projekty Domów. Zamieściliśmy tam nasz nowy projekt CIEKAWY D48. Obejrzyj nasze wizualizacje tego domu. Mamy nadzieje, że przypadnie Ci do gustu. Zapraszamy!

Obejrzyj naszą wizualizację domu ELASTYCZNY D26. Zobacz, jakie zmiany wprowadziliśmy w jego projekcie i porównaj, która z brył budynku bardziej Ci się podoba

Realizacja AKTYWNY D23.Kolejny nasz projekt doczekał się realizacji. Tym bardziej cieszymy się z tego faktu, iż jest to kolejny bardzo nowoczesny dom, taka nasza perełka. Przeczytaj o tej budowie, poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy materiał

Wizualizacja - Dynamiczny D22 z okapem i dachem spadowym.Przedstawiamy Ci następny projekt wychodzący z naszej pracowni. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie wizualizacje naszego typowego domu Dynamiczny D22, ze zmianami na zlecenie naszego Inwestora.

Realizacja d22.Kolejny projekt wychodzący z pod naszej ręki jest w trakcie budowy. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z budowy domu Dynamiczny D22

Zapraszamy Cię do przeczytania poniższego artykułu dotyczącego podsumowania naszej pracy w 2018 roku. Przeczytaj jak działała Pracownia projektowa w tym roku

aranażacja dachu płaskiego.Czy chciałbyś się dowiedzieć jak tanio i pomysłowo zaprojektować swój taras na dachu płaskim? Jeżeli tak, przeczytaj poniższy artykuł. Przygotowaliśmy go z myślą podsunięcia Ci kilku ciekawych pomysłów na aranżację tego miejsca

choinka.Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Wam nasi drodzy czytelnicy samych pogodnych i wspaniałych chwil spędzonych w gronie najbliższych osób, przy suto zastawionym stole. Niech radość i szczęście zagości w waszych pięknych domach, a w ogrodach niech nie zbraknie śniegu, sanek i bałwanków.
Wesołych Świąt!
Życzy Wam cały zespół Pracowni Projektowej

 

Przykładowy projekt domu - WYRAZISTY D46Zobacz nasz nowy projekt domu jednorodzinnego z garażem WYRAZISTY D46

działkaW pierwszej kolejności kupujemy działkę pod budowę domu, czy wybieramy projekt budowlany? Zapoznaj się z naszym poniższym artykułem, a dowiesz się jakie pierwsze kroki poczynić po podjęciu decyzji o budowie domu.

dach płaskiNa etapie projektowania powinniśmy przemyśleć w jaki sposób rozwiązać temat zadaszenia naszego przyszłego domu. Przeczytaj poniższy artykuł, przedstawiamy w nim kilka ciekawych aspektów dotyczących możliwych rozwiązań zadaszenia domu.

 

odważnyW poniższym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych wskazówek dotyczących zmniejszenia kosztów budowy domu. Podpowiemy Ci na czym warto zaoszczędzić, a na czym lepiej nie

 

stylowy D47Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego projektu Stylowy D47. Zapoznaj się z nim już teraz!

Jak i czym ogrzewać dom?

Jak i czym ogrzewać dom?Decydując się na budowę domu w naszych działaniach w szczególności koncentrujemy się na jego wystroju. Jesteśmy zgodni, że każdy z nas chce mieszkać pięknie. W poniższym artykule pokażemy Ci na jakie kluczowe kwestie należy zwrócić szczególną uwagę, aby mieszkało Ci się nie tylko pięknie, ale i komfortowo. Takim zagadnieniem jest wybór ogrzewania Twojego przyszłego domu. Zapraszamy Cię do przeczytania naszego artykułu.

Garaż na niego trzeba zwrócić uwagę przy projektowaniu domuZ poniższego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy projektowaniu domu, którego integralną częścią ma być garaż. Podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem na temat tego newralgicznego miejsca w domu

Rodzaje okładzin elewacyjnychJeżeli zastanawiasz się nad wyborem okładziny na elewację Twojego przyszłego domu, przeczytaj poniższy artykuł, w którym przybliżymy Ci dostępne na rynku materiały do wykończenia elewacji.

W chwili, kiedy decydujesz się na budowę domu musisz podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z nich jest kwestia wykończenia dachu. W poniższym artykule dzielimy się z Tobą naszą wiedzą na temat dachów płaskich, które sami bardzo często projektujemy oraz właśnie ich wykończenia

Projekty domów Pracowni Projektowej w Katalogu Małych DomówNiezmiernie miło jest nam poinformować o publikacji naszych projektów w Katalogu Małych Domów w wydaniu 2/2018.

Kolejny projekt domu stworzony w naszej pracowni znalazł się w poradniku „Ładny DOM”Jesteśmy zaszczyceni faktem, że nasz projekt domu Wąski D9 znalazł się we wrześniowym wydaniu poradnika „Ładny DOM”, nr 9 2018. Czym charakteryzuje się ten projekt?

Kiedy przyszedł moment, w którym stan surowy naszego domu miał ulec nagłej odmianie i stać się miejscem do mieszkania a nie placem budowy – zaczęliśmy zastanawiać się nad jednym z najważniejszych elementów wykończenia naszego domu, a mianowicie nad posadzkami. Drewno, żywica, płytki czy może beton? Konsultowaliśmy nasze pomysły ze znajomymi, którzy w tym samym czasie stanęli przed podobnym dylematem.

Projekt naszego domu w czasopiśmie „Ładny dom”Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt domu Modernistyczny D12 znalazł się w aktualnym wydaniu czasopisma „Ładny dom” nr 8, sierpień 2018.

Nowe projekty domów jednorodzinnych w dziale inspiracjiDo naszej galerii przykładowych projektów domów jednorodzinnych dołączamy dwa kolejne – OTWARTY D42 WARIANT oraz UROCZY D44. Zobacz czym się charakteryzują.

Nowe projekty na serwisie – OTWARTY D42 i SZYKOWNY D43Zapraszamy do obejrzenia naszych najnowszych projektów domów jednorodzinnych z płaskimi dachami.

Trzy nowe domy w zakładce „Przykładowe projekty”Do „galerii inspiracji” dołączamy nasze najnowsze pomysły. Obejrzyj projekty: GUSTOWNY, PRZESTRONNY i WYJĄTKOWY – trzy domy zupełnie się od siebie różniące.

Wizualizacja przykładowego projektu domu INTRYGUJĄCY D32Część wypoczynkowa domu o nazwie INTRYGUJĄCY D32 to wysoki salon połączony z wydzieloną nieznacznie jadalnią. Nieco inaczej niż na innych wizualizacjach zlokalizowana jest również kuchnia – widać z niej głównie część jadalnianą. Zobacz jak ten układ pomieszczeń wygląda na naszej wizualizacji 3D.

Przedstawiamy kolejną wizualizację jednego z naszych projektów, znajdujących się na naszym serwisie w „galerii inspiracji”. Mamy nadzieję, że pokazanie wnętrza domu w trójwymiarze stanie się dla Ciebie jeszcze większą inspiracją i mobilizacją do podjęciami z nami współpracy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wizualizacja przykładowego projektu domu DYNAMICZNY D22Na poniższych wizualizacjach 3D możesz zobaczyć jak prezentuje się część dzienna jednego z naszych przykładowych projektów domów o nazwie DYNAMICZNY D22. Pokazane są na nich: salon, jadalnia oraz kuchnia z różnych ujęć. Zapraszamy do obejrzenia.

Wizualizacje naszych projektów już na serwisie!Miło nam przedstawić wizualizacje 3D naszych trzech projektów cieszących się dużą popularnością: DYNAMICZNY D22, KUBICZNY D30 i INTRYGUJĄCY D32. Prezentujemy w nich część dzienną domu wraz z przykładowym wyposażeniem.

Nowy projekt domu w „galerii inspiracji” - koniecznie zajrzyj!Prezentujemy nasz najnowszy projekt domu z czterospadowym dachem, dwustanowiskowym garażem, licznymi przeszkleniami i dużą powierzchnią tarasów.

Wywiad z inżynierem Bartoszem KuzakiemCzym dokładnie zajmuję się w Pracowni Projektowej? Jak układa mi się współpraca z Jerzym? Dlaczego projektujemy domy głównie z dachami płaskimi? Jaka jest różnica w budowie, eksploatacji i użytkowaniu pomiędzy domami parterowymi a piętrowymi? Jeśli jesteś ciekaw odpowiedzi obejrzyj wywiad!.

W naszej „Galerii przykładowych projektów” prezentujemy nowy dom o nazwie OPTYMALNY D37OPTYMALNY D37 to propozycja dla miłośników płaskich dachów, dużych przeszkleń i tarasów. Miły dla oka, ciekawy pod względem formy przestrzennej i funkcjonalny wewnątrz.

Dlaczego warto zaprojektować garaż jako część integralną domu?Powodów jest kilka: dzięki niemu samochód będzie bezpieczniejszy i lepiej chroniony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi; przenoszenie zakupów z samochodu do domu będzie wygodniejsze; garaż jako dodatkowy „kubik” będzie się wspaniale komponował z całą bryłą budynku. Jednak powód, na który chcemy zwrócić szczególną uwagę w poniższym artykule jest jeszcze inny. Przeczytaj jaki.

Jak duża powinna być sypialnia?Od stycznia tego roku przepisy nie regulują jaka powinna być minimalna szerokość sypialni. Zapraszamy do przeczytania niniejszego artykułu, z którego dowiesz się jaka szerokość obowiązywała do tej pory, jakie sypialnie projektujemy w Pracowni Projektowej i na co zwracamy uwagę, jeśli chodzi o jej wyposażenie.

Otrzymaliśmy kolejne zdjęcia z budowy domu naszego projektuZapraszamy do obejrzenia ciągu dalszego budowy domu zaprojektowanego na podstawie naszego przykładowego projektu DYNAMICZNY D22. Cieszymy się z postępów i udostępniamy materiał zdjęciowy nadesłany przez naszych Klientów.

Dodaliśmy kolejny przykładowy projekt domu - MODNY D36Przyszedł czas na skośne dachy. Zajrzyjcie do galerii inspiracji, aby obejrzeć nasz najnowszy projekt nowoczesnego domu z czterospadowym dachem. MODNY D36 z pewnością zasługuje na swoje miano.

Schody – element konstrukcyjny czy ozdobny?Dzisiaj kilka słów o schodach, które w naszych projektach domów dwu-kondygnacyjnych pełnią niezwykle ważną rolę. Owszem, stanowią element konstrukcji domu i ważny ciąg komunikacyjny ale przede wszystkim – odpowiednio usytuowane i wykonane z odpowiednich materiałów - stają się częścią wystroju nowoczesnego wnętrza.

Jak wysokość pokoju wpływa na komfort pracy i życia?Mogłoby się wydawać, że wysokość pokoju nie ma większego znaczenia dla użytkowników domu. A jednak. Różnica nawet 20 centymetrów potrafi zmienić odczuwanie przestrzeni a co za tym idzie nawet nasz nastrój czy różnego rodzaju możliwości.

Wizualizacja bryły budynku oraz rzut parteru i piętra - na podstawie projektu na indywidualne zlecenieW poniższej galerii prezentujemy Wam wizualizację domu, którego projekt wykonaliśmy dla naszego Klienta. Wizualizacja ta ukazuje budynek aż z 14 rożnych stron. Pozwala ona w pełni na wyobrażenie sobie jego wyglądu po wybudowaniu. Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz zapoznania się z rzutami kondygnacji.

Tym razem prezentujemy dwa niewielkie domy z czterospadowym dachem, o zwartej bryle, eleganckim wykończeniu elewacji i pełnej funkcjonalności wnętrz.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim naszym Klientom wiosennych, pełnych słońca chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

Niech Wasze domy, przystrojone soczystą zielenią rzeżuchy i żółcią tulipanów, staną się oazą spokoju i rodzinnego szczęścia.

Wesołego Alleluja!

Instalacje, dach i elewacja w projekcie przebudowy budynku gospodarczego - dokumentacja właściwaW grudniu tamtego roku podjęliśmy się projektu nadbudowy budynku gospodarczego wraz ze zmianą sposobu użytkowania poddasza na mieszkalny. Klientom zaproponowaliśmy nowy układ funkcjonalny pomieszczeń, który wymaga podniesienia ścian i zaprojektowania nowego dachu. Zobaczcie jak wygląda dokumentacja właściwa projektu.

Nowoczesny i funkcjonalny dom z czterospadowym dachem – najnowsza propozycja w „galerii inspiracji”Prezentujemy Wam kolejny projekt nowoczesnego domu, ale tym razem o nieco bardziej klasycznym wyglądzie. Zapoznajcie się ze szczegółami projektu o nazwie KLASYCZNY D33.

Projekt zabudowy balkonów, zmiany kolorystyki elewacji i budowy pergoliOd czasu do czasu wykonujemy niewielkie projekty polegające na nadbudowie istniejących budynków, zmianie wyglądu elewacji czy dobudowaniu takich elementów jak na przykład tarasy, balkony czy garaże. W niniejszym artykule prezentujemy Wam jeden z takich projektów.

Przedstawiamy Wam nasz kolejny projekt domu jednorodzinnego - INTRYGUJĄCY D32Drodzy Czytelnicy, chcielibyśmy, abyście wiedzieli, że nie próżnujemy - oprócz tego, że pracujemy non-stop nad projektami indywidualnymi, specjalnie dla Was tworzymy kolejne, przykładowe projekty, abyście mogli czerpać z nich inspirację. Staramy się, aby każdy z nowo powstałych projektów spełniał najwyższe standardy zarówno pod względem wyglądu jak i funkcjonalności a dodatkowo odznaczał się oryginalnością i elegancją, która wkomponuje się w każdą przestrzeń.

Wizualizacja i opis projektu domu wykonanego na indywidualne zlecenieW niniejszym artykule chcielibyśmy pokazać Wam wizualizację oraz koncepcję domu, który w ostatnim czasie zaprojektowaliśmy na indywidualne zlecenie dla rodziny spod Warszawy.

Nowy przykładowy projekt domu jednorodzinnego - WSPÓŁCZESNY D31Po krótkiej przerwie wracamy z nowym, przykładowym projektem domu jednorodzinnego, który opracowaliśmy z myślą o Klientach chcących wybudować dom na wąskiej, miejskiej działce. Zapraszamy do obejrzenia projektu WSPÓŁCZESNY D31.

Odsłonięty strop betonowy – efektowna ozdoba wnętrza nowoczesnego domuMinimalizm stał się modny. Coraz bardziej lubimy w domach przestrzeń, która nie tonie w meblach, dekoracjach i nie kipi kolorami. W tym artykule zobaczysz przykład wykorzystania materiału konstrukcyjnego budynku w nowoczesnej aranżacji wnętrz.

Dwa praktyczne sposoby wykorzystania wnęk w domu o niewielkiej powierzchniZwykle wnęki wykorzystywane są na szafy przeznaczone na odzież, obuwie lub domowe szpargały. W tym artykule przedstawimy Ci dwa alternatywne zastosowania dla takich pomieszczeń, które relatywnie niewielkim kosztem finansowym podniosą Twój komfort mieszkaniowy.

Co najpierw wziąć pod uwagę zlecając zaprojektowanie domu na indywidualne zamówienie?Nie jest tajemnicą, że podczas projektowania domu należy skupiać się na możliwie wszystkich jego aspektach wizualnych i funkcjonalnych, co jednak nie zawsze i nie dla każdego jest oczywistością.

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek ile kosztuje wybudowanie domu? Z pewnością niektórzy już to wiedzą (to ci, którzy dom już wybudowali), inni próbują oszacować tę kwotę na własny sposób. Jest to jednak zadanie niezmiernie trudne....

Kosztorys inwestorski domu jednorodzinnegoAby poznać szacunkową wartość budowy domu na podstawie gotowego projektu architektoniczno-budowlanego warto zlecić nam wykonanie kosztorysu inwestorskiego. W poniższym artykule wymieniamy i opisujemy co zawiera taki kosztorys.

Do galerii przykładowych projektów dodaliśmy nowe domy - WYWAŻONY D29 oraz KUBICZNY D30!W "galerii inspiracji" prezentujemy Wam nasze dwa, najnowsze projekty nowoczesnych, dwukondygnacyjnych domów z płaskimi dachami - WYWAŻONY D29 i KUBICZNY D30.

Drodzy Klienci Pracowni Projektowej i Czytelnicy serwisu, za nami cały rok intensywnej pracy oraz wielu zawodowych i prywatnych sukcesów. Czas odpocząć i nabrać sił na kolejne wyzwania. W związku z tym życzymy Wam i sobie samym spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, wytchnienia, zdrowia i rodzinnej atmosfery a w nowym 2018 roku samych udanych przedsięwzięć i dobrze podjętych decyzji.

Pracownia Projektowa "od kuchni" - Galeria zdjęćTego jeszcze nie było - zdjęcia wykonane podczas sesji fotograficznych lub nagrywania wywiadów, ale nie te właściwe, ustawiane, idealne ale te spoza kadru, pokazujące nasze przygotowania, naszą codzienność i zwykłe, nie tylko zawodowe, czynności. Zobaczcie jak wygląda nasze środowisko pracy, nasz dom a z humorystycznych (nie pisanych przez nas!) opisów dowiedzie się jakie mamy charaktery, temperamenty i jakie relacje panują pomiędzy nami. Poznajcie nas z innej strony! Zapraszamy do galerii zdjęć.

Projektujemy kolejny dom dla 4-osobowej rodzinyMiło nam zaprezentować koncepcję kolejnego projektu na indywidualne zlecenie. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie domu o dobrze doświetlonych wnętrzach i poczuciu przestrzeni na parterze. Obejrzycie naszą propozycję.

Nasz kolejny projekt do wykonania - nadbudowa budynku gospodarczegoW chwili obecnej pracujemy nad projektem nadbudowy budynku gospodarczego ze zmianą sposobu użytkowania poddasza na mieszkalny. Obejrzyjcie zdjęcia budynku i naszą propozycję układu funkcjonalnego przyszłego mieszkania.

Projektujemy domy odzwierciedlające charakter właścicieliCo to właściwie oznacza? Nie musisz dopasowywać się do warunków panujących w Twoim domu, to dom dopasuje się do Ciebie, projektując "szyjemy go na miarę" dla całej Twojej rodziny.

Kominek w salonie - wady i zaletyKominek zyskuje zarówno swoich wielbicieli jak i przeciwników. Zapewne z tego względu, że posiada tyle samo wad co zalet. W niniejszym artykule, choć kominek sami posiadamy, postaramy się jak najbardziej obiektywnie przedstawić wszystkie za i przeciw takiemu rozwiązaniu.

Możliwości wykorzystania surowego betonu jako elementu wystroju wnętrza domuW niniejszym artykule chcielibyśmy pokazać Wam, że nawet rzeczy "niedokończone" posiadają swój specyficzny urok i mogą stworzyć niepowtarzalny efekt wizualny charakteryzujący dany dom.

W jaki sposób można wykorzystać płaski dach domu jednorodzinnego?W naszych projektach domów jednorodzinnych dominują dachy płaskie. Jest to styl, z którym się utożsamiamy i który jest nam szczególnie bliski. Dom z płaskim dachem oddaje charakter zarówno nas samych jak i współczesnych trendów w dziedzinie projektowania - nowoczesności, prostoty i elegancji.

Zdjęcia z budowy domu Dynamiczny D22Nasz kolejny projekt ujrzy wkrótce światło dzienne. Zobaczcie jak buduje się Dynamiczny D22, jeden z naszych nowoczesnych domów z płaskim dachem.

Komfortowy D15 - foto relacja z budowy domuMiło nam zaprezentować zdjęcia z budowy domu na podstawie jednego z naszych projektów. Cieszy nas fakt, że projekty, które tworzymy nabierają realnych form i już wkrótce gotowy dom otoczy swoich mieszkańców bezpieczeństwem, wygodą i przede wszystkim rodzinnym szczęściem.

Projekt architektoniczno-budowlany składa się z kilku części, natomiast każda z nich składa się z opisu technicznego i rysunków. W niniejszym artykule pokazujemy na zdjęciach składowe projektu.

Elegancki, Przytulny, Elastyczny, Przejrzysty i ModularnyZgodnie z obietnicą, zamieszczamy w "galerii inspiracji" nasze najnowsze projekty domów - przykłady nowoczesnej i funkcjonalnej architektury jednorodzinnej.

Nasza praca to nie tylko projektowanie domów na indywidualne zamówienie, to również praca "na zapleczu" - tworzenie nowych projektów, z których możecie czerpać inspirację poszukując tego "jedynego".

Dodaliśmy kolejne przykładowe projekty domów jakie chcielibyśmy Ci pokazać w ramach inspiracji. Dostępne sa projekty zawierające domy z płaskim i spadzistym dachem. Z miłą chęcią będziemy asystować Tobie w jego projektowaniu. Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu.

 

Kolejny etap projektowania domu dla 6-osobowej rodziny na wąskiej działce W lipcu nasz Klient zaakceptował wspólnie opracowany projekt układu funkcjonalnego, który przedstawiliśmy w artykule: Projektujemy nowy dom na działce o szerokości 14 metrów, po czym mogliśmy przystąpić do kolejnego etapu projektowania, jakim jest opracowanie bryły budynku.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu "Co szczególnie cenimy sobie w naszej pracy?"Miło nam poinformować, że na naszej stronie internetowej pojawił się pierwszy wywiad z nami w roli głównej.

Prace nad projektem innej pracowni architektonicznej wyglądają podobnie jak w przypadku prac nad projektem indywidualnym. Jest to projektowanie domu według Twoich osobistych oczekiwań z tą różnicą, że dotychczasowy projekt może stanowić bazę do stworzenia przez nas nowego projektu. Jeśli koncepcja domu została ukończona przez inną pracownię naszym zadaniem będzie jedynie opracowanie na jej podstawie dokumentacji właściwej. Poniżej przeczytasz jak dokładniej wygląda obsługa projektów innych pracowni architektonicznych.

4 lipca - wywiad i sesja zdjęciowa Pracowni ProjektowejAbyście mogli nas lepiej poznać, nie tylko ze zdjęć i artykułów na serwisie, we wtorek 4 lipca spotkaliśmy się w celu nagrania dla Was kilku filmików. Choć pogoda nie sprzyjała, znaleźliśmy przytulny kącik, w którym opowiadaliśmy o nas, naszych inspiracjach, stylu, w jakim projektujemy domy i o tym, co najbardziej nas "kręci" w naszej pracy.

Jednym z naszych aktualnych zadań jest zaprojektowanie domu na bardzo wąskiej działce. Ma on być dedykowany 6-osobowej rodzinie. Zobaczcie jak wygląda koncepcja domu na chwilę obecną.

Główną usługą Pracowni Projektowej jest opracowywanie projektów indywidualnych. Bez względu na to czy jesteś osobą prywatną czy reprezentujesz firmę projekt budynku stworzymy na podstawie Twoich osobistych preferencji co do jego wyglądu i funkcjonalności, w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie a także zgodnie z uwarunkowaniami formalnymi (miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, warunkami zabudowy i in.). Każdy projekt, który tworzymy na indywidualne zamówienie jest inny, oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. Indywidualny jest dla nas także sam Klient, którego potrzeby i marzenia są podstawą a zarazem inspiracją naszej pracy.

Z czasem wypracowaliśmy sobie schemat postępowania, dzięki któremu zasady naszej współpracy są przejrzyste. I chociaż każdy projekt jest inny warto zapoznać się z poszczególnymi etapami jego tworzenia, terminami, sprawami formalnymi czy innymi ważnymi informacjami dotyczącymi powstawania projektu Twojego wymarzonego domu.

Jeśli chcesz wybudować dom i zastanawiasz się nad skutkami zastosowania różnych materiałów w jego konstrukcji, w tym artykule powiemy Ci, jaki mają wpływ na wygląd oraz parametry przyszłego budynku.

Będziemy w nim na bieżąco informować o wszystkich wydarzeniach dziejących się w naszej Pracowni Projektowej. Każda nowa informacja dotycząca zarówno działalności naszej firmy, jaki i zmian w prawie czy nowych relacji z realizacji naszych projektów przejdzie przez ten dział - zachęcamy zatem do śledzenia nowości.

Witajcie! Właśnie stworzyliśmy nowy dział, w którym znajdziecie informacje dotyczące składu personalnego naszej Pracowni. Ewelina, Bartosz, Jerzy, Marek i Józef - tak, to właśnie my tworzymy zespół Pracowni Projektowej; zespół, którego członkowie mogą w każdej sytuacji na sobie polegać i uzupełniać się podczas całego procesu indywidualnego projektowania domów.