Aktualności

Zobaczcie jakiej pięknej realizacji, wykonanej przez firmę WOLF HOUSE, doczekał się nasz projekt KUBICZNY D30! Dziękujemy https://wolfhaus.pl za udostępnienie zdjęć.


Projekt domu „PRZYTULNY D25 WARIANT I” to propozycja niewielkiego, lecz nowoczesnego domu o modnej i kompaktowej bryle oraz pierwszorzędnym układzie funkcjonalnym wnętrz.

https://www.pracowniaprojektowa.info/Porjekt_domu_Przytulny_25_Wariant_I

Dzięki uprzejmości Inwestora prezentujemy kilka zdjęć z realizacji domu wg. projektu KUBICZNY D30 w lustrzanym odbiciu.

Naszą ofertę poszerzył projekt wiaty garażowej z płaskim dachem, nawiązujący swoim stylem do oferowanych przez nas projektów domów.

https://www.pracowniaprojektowa.info/projekt_wiaty_garazowej_bk-9

 

Schody wewnętrzne i ich wykończenie

Schody wewnętrze.Jeżeli do budujesz dom piętrowy to z pewnością przy jego wykończeniu staniesz przed wyborem wybrania materiałów na wykończenie schodów wewnętrznych. Dzisiaj podsuniemy Ci kilka ciekawych propozycji, które możesz wykorzystać w swoim domu

Na rynku jest wiele możliwości wykonania obróbki schodów m.in. wykończenie drewnem. Jest to rozwiązanie tradycyjne, ale nadal bardzo aktualne. Dlatego jeżeli jesteś zwolennikiem drewna, ułożyłeś już parkiet w domu, to zdecydowanie polecamy wykonanie schodów właśnie jako kontynuacje z drewnianymi trepami. Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale drewno sprawia przyjemny komfort stąpania po nim. Jeżeli natomiast wykonasz schody w takim samym stylu jak podłogę, Twój dom będzie wyglądał stylowo i elegancko. Schody drewniane nie muszą wyglądać starodawnie. Obecnie dosyć modne jest wykończenie schodów okleinami drewnianymi tzw. schody dywanowe. Takie rozwiązanie stanowi nowoczesną wersję obróbki schodów drewnem. Jeżeli chciałbyś mieć w swoim domu takie schody, musisz przemyśleć to rozwiązanie już na etapie budowy, gdyż muszą one mieć specjalną konstrukcję, co dodatkowo zawyża cenę ich całkowitego kosztu.

Jeżeli natomiast nie masz budżetu na tak wielki wydatek związany z wykończeniem schodów, zdecyduj się na ułożenie płytek terakotowych. Koszt jest zdecydowanie niższy, a płytki obecnie dostępne na rynku są bardzo eleganckie i przystępne cenowo. Musisz jednak uważać na fakturę płytek, które wybierasz. Jeżeli zdecydujesz się na gres polerowany, schody będą bardzo śliskie! Na pewno nie będzie to bezpieczne rozwiązanie dla dzieci.

Możesz jeszcze zdecydować się na schody ze stopniami szklanymi, albo loftowe rozwiązanie ze schodami stalowymi, które zazwyczaj są projektowane jako kręcone.

Schody wewnętrze.
Zdj. nr 1 Schody w konstrukcji stalowej z trepami drewnianymi

Fajnym pomysłem na wykonanie są schody półkowe (wspornikowe) po których masz wrażenie, że chodzi się w powietrzu. Ich trepy są oparte na ścianie i nie mają policzka.

Czy po przeczytaniu tego artykułu już wiesz jak wykonać swoje schody w domu? Mamy nadzieje, że pomogliśmy Ci w wyborze materiałów do urządzenia tego elementu domu.