Projekt domu PRZYTULNY D25

Chętnie odpowiem na pytania

inż. Bartosz Kuzak

biuro@bkdom.pl                
+48 788 680 275
godziny pracy 8:00 - 16:00

 

Cieszymy się, że poświęcasz swój czas naszej ofercie. Chętnie udzielimy Ci szczegółowych odpowiedzi na pytania dotyczące prezentowanego projektu. Dostępne są również rysunki szczegółowe, które udostępniamy bezpłatnie. Jeśli chciałbyś wprowadzić w projekcie zmiany, chętnie się tego podejmiemy. Jeśli masz wątpliwości co do możliwości wybudowania prezentowanego projektu na Twojej działce, możemy wykonać bezpłatną analizę. Zadzwoń do nas lub napisz e-mail. Jesteśmy otwarci na kontakt i na pewno nie pozostawimy Cię bez wyczerpującej odpowiedzi.

 

 

Opis domu

Minimalne wymiary działki

Mamy nadzieję, że projektując dom „PRZYTULNY D25” trafiliśmy w Twoją wizję niewielkiego, lecz nowoczesnego domu o modnej i kompaktowej bryle oraz pierwszorzędnym układzie funkcjonalnym wnętrz.

Przed rozpoczęciem prac projektowych nad domem PRZYTULNY D25 zrobiliśmy przegląd wszystkich propozycji projektów gotowych, które aktualnie oferujemy. W efekcie doszliśmy do wniosku, że brakuje nam wśród nich domu, który mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni, np. 110 m2, będzie posiadał dwa pełne piętra i zapewni komfort mieszkaniowy nawet 5-osobowej rodzinie. Chcieliśmy też, by był tani w budowie i w ten sposób stanowił alternatywę dla mieszkania w bloku. Zatem projekt, który oglądasz, jest zoptymalizowany właśnie pod kątem takich potrzeb.

Przyjrzyjmy się więc wspólnie wnętrzom domu PRZYTULNY D25. Salon, który widzisz w części parterowej projektu, jest połączony z jadalnią i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni. Wszystkie wymienione pomieszczenia posiadają wspólny dostęp do wyjścia na taras. Chcieliśmy w ten sposób zwiększyć komfort użytkowy części dziennej domu w okresie letnim, kiedy to spędza się sporo czasu na zewnątrz. Zwróć uwagę przede wszystkim na kuchnię z narożnym oknem i widokiem na główne wejście do domu. Jej bliskość do tarasu umożliwi wygodne serwowanie posiłków podczas spotkań z rodziną lub znajomymi w ciepłe letnie wieczory. Noszenie przekąsek i gorących dań przez całą długość parteru, byłoby mało praktycznym rozwiązaniem. Również na parterze, zaprojektowaliśmy ustawny gabinet na planie kwadratu, naprzeciwko którego masz do dyspozycji łazienkę. Na tej samej kondygnacji w bryle budynku znajduje się wiatrołap, w którym z powodzeniem pomieści się duża i pojemna szafa na odzież wierzchnią. Wnękę na schody zabiegowe prowadzące na piętro, przewidzieliśmy w centralnej części domu. Dla optymalnego wykorzystania przestrzeni, strefę techniczną z kotłownią zlokalizowaliśmy w tyle garażu.

Na piętrze zaprojektowaliśmy 3 sypialnie o podobnej powierzchni, więc każdy mieszkaniec otrzyma zbliżoną wielkością przestrzeń do wypoczynku. Największa z nich, 15-metrowa, może być sypialnią małżeńską, ponieważ z powodzeniem zmieści się w niej łóżko o szerokości nawet 180 cm. Na górnej kondygnacji znajduje się również ogólnodostępna łazienka, i to całkiem przestronna, bo ponad 8-metrowa. Jest w niej miejsce na wannę, WC, umywalkę z szafką ale też bidet, który jest praktycznie standardem w każdym nowo budowanym domu.

Nie sposób nie zwrócić uwagi na duży taras, który również znajduje się na piętrze. Docenisz jego walory szczególnie na niewielkiej działce w zabudowie miejskiej. Taki taras można bardzo pięknie zaaranżować przy użyciu drewnianej posadzki, rabat z ozdobnych kamieni, roślin w dużych donicach i modnych nowoczesnych mebli. W ciepłe letnie dni, po rozłożeniu dużego ogrodowego parasola, stanie się idealnym miejscem do wypoczynku.

Projektując elewację zastosowaliśmy modne i ponadczasowe połączenie bieli i szarości. Dla lepszego wydobycia kształtu bryły i optycznego ocieplenia, podkreśliliśmy ją miłymi dla oka wstawkami z drewnianych listew. Oczywiście postawiliśmy też na duże przeszklenia, które wpuszczą do wnętrz więcej światła, ponieważ większość dni w roku jest w naszym kraju pochmurnych.

Mamy nadzieję, że projektem PRZYTULNY D25 trafiliśmy w Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat naszej propozycji, zachęcamy Cię serdecznie do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.


Projekt domu PRZYTULNY D25

PARAMETRY

TECHNOLOGIA

Powierzchnia użytkowa
109.89 m2 Fundamenty ławy fundamentowe żelbetowe monolityczne
Garaż 22.77m2 (jednostanowiskowy) Ściany fundamentowe bloczki betonowe
Powierzchnia zabudowy 110.85 m2 Ściany konstrukcyjne pustaki gazobetonowe o grubości 24 cm
Powierzchnia netto 141.62 m2 Ściany działowe pustaki gazobetonowe o grubości 12 cm
Kubatura 372.18 m3 Stropy żelbetowe monolityczne
Kąt nachylenia dachu 3% Dach płaski żelbetowy pokryty papą termozgrzewalną
Maksymalna wysokość budynku 6.91 m  
Max. wymiary rzutu poziomego parteru z warstwą termoizolacyjną szer: 13.04 m , dł: 8.44 m

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Projekt zgodny z Warunkami Technicznymi (WT) 2021

Kondygnacje parter + piętro
Zapotrzebowanie na energię pierwotną Ep 69.5 kWh/(rok*m2)
Rodzaj dachu płaski
Zapotrzebowanie na energię końcową Ek 57.0 kWh/(rok*m2)
Liczba pokoi (z salonem) 5
Wentylacja
grawitacyjna
Kominek tak Rodzaj ogrzewania Ogrzewanie gazowe. Ogrzewanie podłogowe: łazienki i kuchnia. Pozostałe pomieszczenia: kaloryfery. Przygotowanie C.W.U. - pompa ciepła powietrze - woda.
Podpiwniczenie nie    
   

INFORMACJE DLA INWESTORÓW

 
    Autor mgr inż. arch. Jerzy Kołomycki
    Cena projektu 3999 PLN
    Dostępność 1-2 dni robocze
    Ilość realizacji 8
    Lustrzane odbicie Tak
    Dostępne odpłatnie dodatki do projektu
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Ogrzewanie podłogowe
Pompa ciepła powietrzna lub gruntowa
Kosztorys inwestorski z przedmiarem robót
Dodatkowy egzemplarz projektu
Wersja PDF projektu

 


Projekt domu PRZYTULNY D25
ZESTAWIENIE POWIERZCHNI PARTERU
1. Wiatrołap Gres 3.50 m2
2 Kuchnia Gres 8.64 m2
3. Salon + jadalnia
Parkiet 24.62 m2
4. Pokój Parkiet 8.23 m2
5. Schowek Parkiet 0.25 m2
6. Schody - 1.96 m2
7. Korytarz
Parkiet 4.95 m2
8. WC Gres 3.84 m2
9.
Pomieszczenie techniczne Gres 7.09 m2
10.
Garaż Gres 22.77 m2
Parter łącznie: 85.85m2

 

Projekt domu PRZYTULNY D25

ZESTAWIENIE POWIERZCHNI PIĘTRA
1. Korytarz Parkiet 3.68 m2
2. Pokój Parkiet 13.10 m2
3. Pokój Parkiet 15.27 m2
4. Pokój Parkiet 12.98 m2
5. Łazienka Gres 8.87 m2
Piętro łącznie: 53.90 m2

ELEWACJE
 

FRONT

TYŁ

Projekt domu PRZYTULNY D25

Projekt domu PRZYTULNY D25

LEWA

PRAWA

Projekt domu PRZYTULNY D25

Projekt domu PRZYTULNY D25

Dowiedz się więcej na temat gotowego projektu

 

Na pytania odpowiada:

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat gotowych projektów domów naszej pracowni, zachęcamy Cię serdecznie do nawiązania z nami kontaktu. Chętnie podzielimy się z Tobą informacjami, które ułatwią Ci podjęcie decyzji o wyborze domu najlepiej dopasowanego do Twoich założeń inwestycyjnych pod względem: wizualnym, materiałowym i funkcjonalnym; a także z uwzględnieniem warunków budowlanych Twojej działki oraz ustalonego budżetu.

 

inż. Bartosz Kuzak

biuro@bkdom.pl                
+48 788 680 275
godziny pracy 8:00 - 16:00