Aktualności

Zobaczcie jakiej pięknej realizacji, wykonanej przez firmę WOLF HOUSE, doczekał się nasz projekt KUBICZNY D30! Dziękujemy https://wolfhaus.pl za udostępnienie zdjęć.


Projekt domu „PRZYTULNY D25 WARIANT I” to propozycja niewielkiego, lecz nowoczesnego domu o modnej i kompaktowej bryle oraz pierwszorzędnym układzie funkcjonalnym wnętrz.

https://www.pracowniaprojektowa.info/Porjekt_domu_Przytulny_25_Wariant_I

Dzięki uprzejmości Inwestora prezentujemy kilka zdjęć z realizacji domu wg. projektu KUBICZNY D30 w lustrzanym odbiciu.

Naszą ofertę poszerzył projekt wiaty garażowej z płaskim dachem, nawiązujący swoim stylem do oferowanych przez nas projektów domów.

https://www.pracowniaprojektowa.info/projekt_wiaty_garazowej_bk-9

 

Jak odpowiednio przygotować plac budowy?

Plac budowy.Dostałeś pozytywną decyzję z urzędu dotyczącą pozwolenia na budowę Twojego domu? Jeżeli tak, to nic innego Ci nie pozostało jak zacząć przygotowywać plac budowy!

Zacznij od wytyczenia przez geodetę budynku na działce oraz zniwelowania terenu. Następnie musisz przewidzieć miejsca składowania materiałów budowlanych oraz budynków tymczasowych pomocnych podczas codziennych czynności budowlanych oraz służących jako miejsce socjalne.

Kolejnym etapem jest niwelacja terenu, która to polega na wyrównaniu terenu i przygotowaniu, ukształtowaniu go pod budowę. Jeżeli na Twojej działce występuje skomplikowana morfologia terenu, zalecamy wynajęcie specjalistycznej firmy wykonującej niwelację terenu, gdyż przygotowanie takiej działki pod budowę wymaga wiele nakładu pracy oraz czasami generuje nie lada koszty. Specjalistyczna ekipa wykona sprawnie wszystkie czynności i przyspieszy rozpoczęcie prac budowlanych.

Następnym etapem przygotowania placu pod budowę jest jego ogrodzenie. Według Prawa budowlanego jest to podstawowy obowiązek kierownika budowy, aby zapewnić należyte bezpieczeństwo i odpowiednio zabezpieczyć teren budowy.

Odpowiednie oznakowanie terenu budowy to kolejny etap o którym niewolno zapomnieć. Należy zawiesić tablicę informacyjną w odpowiednim i widocznym miejscu. Tablica powinna być czytelnie wypełniona we wszystkich występujących rubrykach.

W przypadku kiedy dokonamy już wszelkich powyższych czynności. Należy na terenie budowy dokonać podziału na strefy i wyznaczyć ciągi komunikacyjne. Zazwyczaj te ustalenia dokonuje pierwsza ekipa wykonawcza i są już niezmienne do końca prac budowlanych.

Przed przystąpieniem do prac budowlanych należy zapewnić dostęp do wody i prądu. Jest to niezbędny etap przed wejściem ekipy budowlanej na budowę.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci wszystkie etapy przygotowania placu budowy przed początkiem jej realizacji, a tym samym po przeczytaniu tego artykułu łatwiej będzie Ci przebrnąć przez jej początki. Jeżeli przeprawiłeś się przez wszystkie jej etapy, zostało Ci tylko działać!