Co nowego na Pracowni Projektowej?

Zapraszamy na relację z budowy domu NOWATORSKI D57!

Zajrzyj do naszego artykułu poświeconemu pielegnacji elewacji.

Zapraszamy na relację z budowy domu WYJĄTKOWY D41!

Wesołych Świąt

Wszystkim naszym Inwestorom oraz osobom śledzącym stronę naszej pracowni projektowej życzymy Wszystkiego, co najlepsze na te zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, aby ten czas był okresem spokoju, miłości i ukojenia duszy. A Nowy Rok z magiczną datą 2020 obfitował w same dobra i był czasem spełnienia Waszych marzeń!

W zakładce Przykładowe projekty domów możesz obejrzeć nasz nowy projekt domu ŚMIAŁY D58 WARIANT I.

Jak odpowiednio przygotować plac budowy?

Plac budowy.Dostałeś pozytywną decyzję z urzędu dotyczącą pozwolenia na budowę Twojego domu? Jeżeli tak, to nic innego Ci nie pozostało jak zacząć przygotowywać plac budowy!

Zacznij od wytyczenia przez geodetę budynku na działce oraz zniwelowania terenu. Następnie musisz przewidzieć miejsca składowania materiałów budowlanych oraz budynków tymczasowych pomocnych podczas codziennych czynności budowlanych oraz służących jako miejsce socjalne.

Kolejnym etapem jest niwelacja terenu, która to polega na wyrównaniu terenu i przygotowaniu, ukształtowaniu go pod budowę. Jeżeli na Twojej działce występuje skomplikowana morfologia terenu, zalecamy wynajęcie specjalistycznej firmy wykonującej niwelację terenu, gdyż przygotowanie takiej działki pod budowę wymaga wiele nakładu pracy oraz czasami generuje nie lada koszty. Specjalistyczna ekipa wykona sprawnie wszystkie czynności i przyspieszy rozpoczęcie prac budowlanych.

Następnym etapem przygotowania placu pod budowę jest jego ogrodzenie. Według Prawa budowlanego jest to podstawowy obowiązek kierownika budowy, aby zapewnić należyte bezpieczeństwo i odpowiednio zabezpieczyć teren budowy.

Odpowiednie oznakowanie terenu budowy to kolejny etap o którym niewolno zapomnieć. Należy zawiesić tablicę informacyjną w odpowiednim i widocznym miejscu. Tablica powinna być czytelnie wypełniona we wszystkich występujących rubrykach.

W przypadku kiedy dokonamy już wszelkich powyższych czynności. Należy na terenie budowy dokonać podziału na strefy i wyznaczyć ciągi komunikacyjne. Zazwyczaj te ustalenia dokonuje pierwsza ekipa wykonawcza i są już niezmienne do końca prac budowlanych.

Przed przystąpieniem do prac budowlanych należy zapewnić dostęp do wody i prądu. Jest to niezbędny etap przed wejściem ekipy budowlanej na budowę.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci wszystkie etapy przygotowania placu budowy przed początkiem jej realizacji, a tym samym po przeczytaniu tego artykułu łatwiej będzie Ci przebrnąć przez jej początki. Jeżeli przeprawiłeś się przez wszystkie jej etapy, zostało Ci tylko działać!