Projekt domu PRZEJRZYSTY D27

Chętnie odpowiem na pytania


inż. Bartosz Kuzak

biuro@bkdom.pl                
+48 788 680 275
godziny pracy 8:00 - 16:00

 

Cieszymy się, że poświęcasz swój czas naszej ofercie. Chętnie udzielimy Ci szczegółowych odpowiedzi na pytania dotyczące prezentowanego projektu. Dostępne są również rysunki szczegółowe, które udostępniamy bezpłatnie. Jeśli chciałbyś wprowadzić w projekcie zmiany, chętnie się tego podejmiemy. Jeśli masz wątpliwości co do możliwości wybudowania prezentowanego projektu na Twojej działce, możemy wykonać bezpłatną analizę. Zadzwoń do nas lub napisz e-mail. Jesteśmy otwarci na kontakt i na pewno nie pozostawimy Cię bez wyczerpującej odpowiedzi.

Projekt domu PRZEJRZYSTY D27

Projekt domu PRZEJRZYSTY D27

Opis domu

Minimalne wymiary działki

Projekt domu PRZEJRZYSTY D27 wyłamuje się z ugrzecznionego schematu typowych „parterówek”. Swoją nowoczesną formą przykuwa oko a układ wnętrz zapewnia świetną funkcjonalność.

Od pewnego czasu nosiliśmy się z zamiarem zaprojektowania modnie prezentującego się domu parterowego. Miał to być budynek oryginalny, o asymetrycznej bryle, i jednocześnie nienachalnym, i nie za bardzo udziwnionym wyglądzie. Na początku projektowania postanowiliśmy wyjść od kilku połączonych ze sobą prostokątów. Zdecydowaliśmy wspólnie, że będą się odróżniać od siebie wielkością, kolorystyką i rozwiązaniami materiałowymi, lecz mimo to, stworzą po połączeniu naprawdę ładny i kompaktowy dom parterowy, którym zainteresują się osoby lubiące odważną ale też funkcjonalną architekturę w jednym.

Jeśli chodzi o układ funkcjonalny wnętrz, chcieliśmy by dom, jako że jest rozłożysty, dawał poczucie dużej przestrzeni. Spotęgowaliśmy je ponadto znacznych rozmiarów przeszkleniami, i to nie tylko w salonie, jak ma to zwykle miejsce w większości projektów, lecz także w dwóch pokojach i sypialni, które wyposażyliśmy w oddzielne wyjścia na taras. Będzie to rozwiązanie wygodne pod względem komunikacyjnym i bardzo efektowne wizualnie – tak od zewnątrz, jak i od środka, patrząc z perspektywy każdego z pomieszczeń (szczególnie latem).

Oczywiście nie zapomnieliśmy również o garderobie przy sypialni małżeńskiej, w której jest oddzielna łazienka z prysznicem, ale i o sporej spiżarni na zakupy oraz rzadziej używane sprzęty kuchenne, itp. Zarówno w kuchni, jak i w wiatrołapie zaplanowaliśmy dużo miejsca na przechowywanie w postaci trzech wnęk – jednej na wysokie szafki kuchenne, dwóch bardzo obszernych, na szafy do przechowywania odzieży wierzchniej i obuwia. Zwróć też uwagę na sporej wielkości pomieszczenie techniczne. Nie ograniczaliśmy celowo jego powierzchni z myślą o zainstalowaniu w nim pralki, suszarki i zlewu pralniczego. Takie rozwiązanie jest wygodne ale i nie zabiera miejsca w łazience, którą można dzięki temu zaaranżować jako zakątek do relaksu i wypoczynku. Dlaczego nie urządzić w niej niewielkiego, lecz własnego i przytulnego spa?..

Co do salonu połączonego z jadalnią, to jest on bardzo przestronny i ustawny. Posiada wygodne ciągi komunikacyjne – nie kolidują z meblami i obszernym wyjściem na drewniany taras. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się kuchnia z wyodrębnionym kontuarem typu wyspa, odsłoniętym od salonu ścianą. W efekcie, miejsce to jest bardziej intymne a do kuchni prowadzą dwa wejścia, które nie tylko wyglądają oryginalnie ale też ułatwiają dostęp do pomieszczenia.

Mamy nadzieję, że gotowy projekt domu PRZEJRZYSTY D27 wzbudzi Twoje zainteresowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat, jak zwykle chętnie odpowiemy na Twoje pytania telefonicznie lub przez e-mail. Zachęcamy Cię serdecznie do nawiązania z nami kontaktu.

Projekt domu PRZEJRZYSTY D27

PARAMETRY     przeczytaj jak liczymy?

TECHNOLOGIA

Powierzchnia użytkowa
129.99 m2
Fundamenty ławy fundamentowe żelbetowe monolityczne
Garaż 34.50 m2 (dwustanowiskowy) Ściany fundamentowe bloczki betonowe
Powierzchnia zabudowy 215.47 m2 Ściany konstrukcyjne pustaki gazobetonowe o grubości 24 cm
Powierzchnia netto 174.11 m2 Ściany działowe pustaki gazobetonowe o grubości 12 cm
Kubatura 470.10 m3 Strop żelbetowy monolityczny
Kąt nachylenia dachu 2.5-3% Dach płaski pokryty papą termozgrzewalną
Maksymalna wysokość budynku 4.07 m  
Max. wymiary rzutu poziomego parteru z warstwą termoizolacyjną szerokość: 16.64 m, długość: 17.04 m

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Minimalne wymiary działki szerokość 24.04 m, długość: 25.24 m Projekt zgodny z Warunkami Technicznymi (WT) 2021
Kondygnacje parter
Zapotrzebowanie na energię pierwotną Ep 69,8 kWh/(rok*m2)
Rodzaj dachu płaski
Zapotrzebowanie na energię końcową Ek 59,1 kWh/(rok*m2)
Liczba pokoi (z salonem) 4


Liczba łazienek
2
Wentylacja
grawitacyjna
Kominek tak
Rodzaj ogrzewania
Ogrzewanie gazowe. Ogrzewanie podłogowe: łazienki i kuchnia. Pozostałe pomieszczenia: kaloryfery. Przygotowanie C.W.U. - pompa ciepła powietrze - woda.
Podpiwniczenie nie    


Autor mgr inż. arch. Jerzy Kołomycki
    Cena projektu 4799 PLN
    Dostępność 1-2 dni robocze
    Ilość realizacji 32
    Dostępne odpłatnie dodatki do projektu
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Ogrzewanie podłogowe
Pompa ciepła powietrzna lub gruntowa
Kosztorys inwestorski z przedmiarem robót
Dodatkowy egzemplarz projektu
Wersja PDF projektu


Projekt domu PRZEJRZYSTY D27

ZESTAWIENIE POWIERZCHNI
1. Wiatrołap Gres 8.48 m2
2. Salon+jadalnia Parkiet 38.67 m2
3. Kuchnia Gres 13.18 m2
4. Spiżarnia Gres 1.67 m2
5. Pokój Parkiet 13.54 m2
6. Pokój Parkiet 13.54 m2
7. Sypialnia Parkiet 11.43 m2
8. Korytarz Parkiet 3.68 m2
9. Garderoba Parkiet 4.32 m2
10. Łazienka Gres 3.53 m2
11. Korytarz Parkiet 11.24 m2
12. Łazienka Gres 6.71 m2
13. Pomieszczenie techniczne Gres 9.62 m2
14. Garaż Gres 34.50 m2
Suma powierzchni użytkowej parteru:
129.99 m2
Suma wszystkich powierzchni parteru: 174.11 m2

ELEWACJE
 

FRONTOWA

TYLNA

Projekt domu PRZEJRZYSTY D27

 

Projekt domu PRZEJRZYSTY D27

LEWA

PRAWA

Projekt domu PRZEJRZYSTY D27

Projekt domu PRZEJRZYSTY D27

Dowiedz się więcej na temat gotowego projektu

 

Na pytania odpowiada:

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat gotowych projektów domów naszej pracowni, zachęcamy Cię serdecznie do nawiązania z nami kontaktu. Chętnie podzielimy się z Tobą informacjami, które ułatwią Ci podjęcie decyzji o wyborze domu najlepiej dopasowanego do Twoich założeń inwestycyjnych pod względem: wizualnym, materiałowym i funkcjonalnym; a także z uwzględnieniem warunków budowlanych Twojej działki oraz ustalonego budżetu.

 

inż. Bartosz Kuzak

biuro@bkdom.pl                
+48 788 680 275
godziny pracy 8:00 - 16:00