Aktualności

Zobaczcie jakiej pięknej realizacji, wykonanej przez firmę WOLF HOUSE, doczekał się nasz projekt KUBICZNY D30! Dziękujemy https://wolfhaus.pl za udostępnienie zdjęć.


Projekt domu „PRZYTULNY D25 WARIANT I” to propozycja niewielkiego, lecz nowoczesnego domu o modnej i kompaktowej bryle oraz pierwszorzędnym układzie funkcjonalnym wnętrz.

https://www.pracowniaprojektowa.info/Porjekt_domu_Przytulny_25_Wariant_I

Dzięki uprzejmości Inwestora prezentujemy kilka zdjęć z realizacji domu wg. projektu KUBICZNY D30 w lustrzanym odbiciu.

Naszą ofertę poszerzył projekt wiaty garażowej z płaskim dachem, nawiązujący swoim stylem do oferowanych przez nas projektów domów.

https://www.pracowniaprojektowa.info/projekt_wiaty_garazowej_bk-9

 

Elementy konstrukcyjne domu jako ozdoba jego wykończenia

Elementy betonowe.W poniższy artykule chcielibyśmy podzielić się z Tobą i przybliżyć Ci możliwości wykorzystania elementów konstrukcji Twojego domu w jego wykończeniu. Jednym słowem jak konstrukcję domu przekuć jego atut!

 

Spójrzcie na zdjęcie poniżej na którym jest widok na salon naszego domu. Postanowiliśmy tam zostawić „żywą” ścianę z betonu na której powiesiliśmy telewizor. Bardzo lubimy nowoczesne podejście w wykończeniach wnętrza, dlatego też sami zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie w naszym domu. Co ciekawe zawodowcy zajmujący się „ubieraniem” muru domów, stosują specjalne zabiegi w celu otrzymania poniższych rezultatów tzw. ściany betonowej.

Zdj. nr 1 Widok na ścianę konstrukcyjną naszego domu na której umieszczony jest telewizor. Beton świetnie kontrastuje w tym wnętrzu z bielą i szarościami ścian. Stanowi on wspaniałe ożywienie przestrzeni i nadaje niesamowitego klimatu, przez co wnętrze przestaje być nudne

Jeżeli już wiesz, że chciałbyś wykończyć wnętrze swojego domu w nowoczesny sposób. Najlepiej już na etapie projektu powinieneś wziąć to po uwagę i skonsultować ten pomysł z projektantem. Ponieważ już na etapie projektu trzeba przewidzieć, którą ścianę chciałbyś zachować w „żywej” formie. Należy bowiem zaprojektować ją w taki sposób, aby jej konstrukcja składała się z żelbetu, a jej końcowy wygląd nada jej odpowiednie deskowanie.

W przypadku, gdy na etapie projektu nie zdążyłeś przewidzieć takiego rozwiązania, nic straconego. Na rynku są obecnie dostępne przeróżne rozwiązania tynków, które doskonale imitują beton tzw. tynki strukturalne.

Tynków strukturalnych dostępnych na rynku jest sporo, ale proponujemy ten wybór skonsultować doświadczoną osobą, aby końcowy efekt nas nie rozczarował. Czasami spotykamy się z opiniami, że „co to za sztuka rzucić parę kolorków na ściany, kupić meble i dodatki”. Otusz jest to naprawdę wielką sztuką, gdyż na końcowy efekt wykończenia wnętrza, które nas zachwyca składa się bardzo wiele elementów połączonych ze sobą i tworzących jedną wspólną całość, która ze sobą współgra i daje nam poczucie świetnie zaaranżowanego pomieszczenia.

Mamy nadzieje, że zaciekawiliśmy Cię naszym pomysłem na nowatorskie wykończenie wnętrz. Obserwuj nasze Aktualności, a wkrótce wrócimy z nowymi, ciekawimy pomysłami.