Co nowego na Pracowni Projektowej?

Zapraszamy na relację z budowy domu NOWATORSKI D57!

Zajrzyj do naszego artykułu poświeconemu pielegnacji elewacji.

Zapraszamy na relację z budowy domu WYJĄTKOWY D41!

Wesołych Świąt

Wszystkim naszym Inwestorom oraz osobom śledzącym stronę naszej pracowni projektowej życzymy Wszystkiego, co najlepsze na te zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, aby ten czas był okresem spokoju, miłości i ukojenia duszy. A Nowy Rok z magiczną datą 2020 obfitował w same dobra i był czasem spełnienia Waszych marzeń!

W zakładce Przykładowe projekty domów możesz obejrzeć nasz nowy projekt domu ŚMIAŁY D58 WARIANT I.

Elementy konstrukcyjne domu jako ozdoba jego wykończenia

Elementy betonowe.W poniższy artykule chcielibyśmy podzielić się z Tobą i przybliżyć Ci możliwości wykorzystania elementów konstrukcji Twojego domu w jego wykończeniu. Jednym słowem jak konstrukcję domu przekuć jego atut!

 

Spójrzcie na zdjęcie poniżej na którym jest widok na salon naszego domu. Postanowiliśmy tam zostawić „żywą” ścianę z betonu na której powiesiliśmy telewizor. Bardzo lubimy nowoczesne podejście w wykończeniach wnętrza, dlatego też sami zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie w naszym domu. Co ciekawe zawodowcy zajmujący się „ubieraniem” muru domów, stosują specjalne zabiegi w celu otrzymania poniższych rezultatów tzw. ściany betonowej.

Zdj. nr 1 Widok na ścianę konstrukcyjną naszego domu na której umieszczony jest telewizor. Beton świetnie kontrastuje w tym wnętrzu z bielą i szarościami ścian. Stanowi on wspaniałe ożywienie przestrzeni i nadaje niesamowitego klimatu, przez co wnętrze przestaje być nudne

Jeżeli już wiesz, że chciałbyś wykończyć wnętrze swojego domu w nowoczesny sposób. Najlepiej już na etapie projektu powinieneś wziąć to po uwagę i skonsultować ten pomysł z projektantem. Ponieważ już na etapie projektu trzeba przewidzieć, którą ścianę chciałbyś zachować w „żywej” formie. Należy bowiem zaprojektować ją w taki sposób, aby jej konstrukcja składała się z żelbetu, a jej końcowy wygląd nada jej odpowiednie deskowanie.

W przypadku, gdy na etapie projektu nie zdążyłeś przewidzieć takiego rozwiązania, nic straconego. Na rynku są obecnie dostępne przeróżne rozwiązania tynków, które doskonale imitują beton tzw. tynki strukturalne.

Tynków strukturalnych dostępnych na rynku jest sporo, ale proponujemy ten wybór skonsultować doświadczoną osobą, aby końcowy efekt nas nie rozczarował. Czasami spotykamy się z opiniami, że „co to za sztuka rzucić parę kolorków na ściany, kupić meble i dodatki”. Otusz jest to naprawdę wielką sztuką, gdyż na końcowy efekt wykończenia wnętrza, które nas zachwyca składa się bardzo wiele elementów połączonych ze sobą i tworzących jedną wspólną całość, która ze sobą współgra i daje nam poczucie świetnie zaaranżowanego pomieszczenia.

Mamy nadzieje, że zaciekawiliśmy Cię naszym pomysłem na nowatorskie wykończenie wnętrz. Obserwuj nasze Aktualności, a wkrótce wrócimy z nowymi, ciekawimy pomysłami.