Projekt domu ELEGANCKI D24

Na pytania o projekt odpowiada:

inż. Bartosz Kuzak

biuro@bkdom.pl                
+48 788 680 275
godziny pracy 8:00 - 16:00

 

Chętnie udzielimy Ci szczegółowych odpowiedzi na pytania dotyczące prezentowanego projektu. Zanim je do nas skierujesz, warto przygotować wcześniej informacje dotyczące Twoich warunków inwestycyjnych, np. założonego budżetu czy parametrów działki budowlanej. Zadzwoń do nas lub napisz e-mail. Jesteśmy otwarci na kontakt.

Projekt domu PRZYTULNY D25.
 Projekt domu D23 AKTYWNY.

Widok na elewację frontową domu

Projekt domu ELEGANCKI D24 - front.

Widok na elewację tylną domu

Projekt domu ELEGANCKI D24 - tyl.

Opis domu

Minimalne wymiary działki

Kolejna z naszych nowości: modny dom piętrowy z płaskim dachem o charakterze miejskim, który zaprojektowaliśmy dla rodziny 4-5 osobowej.

Jak widzisz patrząc na projekt ELEGANCKI D24, w naszej pracowni konsekwentnie idziemy w stronę prostych brył, dużych przeszkleń, stonowanej kolorystyki i połączenia ciężkich materiałów, jak beton i stal, z drewnem dodającym elewacjom budynku ciepła i lekkości. Jednak zacznijmy od samego początku, czyli od wnętrz, bo to właśnie od nich zaczyna się projektowanie każdego domu i to one determinują jego wygląd zewnętrzny.

Opracowanie układu funkcjonalnego wnętrz domu, który oglądasz na projekcie, zajęło nam sporo czasu. Uważamy że ponad 159,5 m2 to już całkiem dużo, jednak taką powierzchnię też trzeba umieć dobrze "rozdysponować" by znaleźć równowagę między funkcjonalnością, wygodą i efektem wizualnym. Bez zachowania proporcji między nimi, żaden projekt domu nigdy nie znajdzie zainteresowania Klientów, a jeśli nawet, to tylko na krótko, bo zaraz pojawią się krytyczne opinie inwestorów. Po zrealizowaniu kilku inwestycji na podstawie niedopracowanego projektu gotowego, Internet bardzo szybko zweryfikuje jego faktyczną wartość.

Wracając do wnętrz: sercem tego domu jest przestronny salon połączony z jadalnią oraz kuchnią, która jest częściowo odsłonięta. Zwróć uwagę na przestronność całego pomieszczenia, ale też na jego funkcjonalność. W salonie mieści się duży stół aż na osiem krzeseł, obszerna sofa, wyspa kuchenna. Jest też miejsce na komodę RTV oraz dobra ekspozycja telewizora. W przestrzeni znajdują się szerokie ciągi komunikacyjne, dzięki którym przejścia dla mieszkańców będą wygodne.

Bezpośrednio z salonu będziesz mieć łatwy dostęp do drewnianego tarasu dzięki aż dwóm przesuwnym bądź uchylnym oknom balkonowym, które wpuszczą do wnętrza mnóstwo światła. Są tu też zabiegowe schody na poddasze. Obok nich, dla jak najlepszego wykorzystania przestrzeni, umieściliśmy kominek. Wypoczywając na sofie narożnej, będziesz mógł zerkać raz w jego stronę, raz w stronę telewizora ustawionego tak, by nie odbijało się w nim światło z zewnątrz.

Do opisywanej strefy dziennej można wejść z dwustanowiskowego garażu na dwa sposoby: przez wiatrołap lub przez pomieszczenie techniczne oraz spiżarnię i kuchnię. Co to dla Ciebie oznacza? Otóż to, że nie będziesz zmuszony do chodzenia „na około”. Poza tym wracając z zakupami, wejdziesz z nimi od razu do spiżarni, a bez zakupów, prosto do wiatrołapu, obok którego będziesz mieć dostęp do WC. Prawda, że przemyślane?

Na piętrze zaprojektowaliśmy 3 pokoje dla dzieci oraz sypialnię małżeńską, w której przewidzieliśmy garderobę i prywatną łazienkę. Jest to wygodne rozwiązanie. Wstając rano do pracy możesz umyć się i ubrać bez opuszczania sypialni i chodzenia na palcach tak, by nie obudzić dzieci. Zresztą dla nich również zaprojektowaliśmy na piętrze oddzielną łazienkę.

Wszystkie pokoje na górnej kondygnacji są ustawne i mają optymalną wielkość. Przejście między nimi zapewnia długi korytarz, na tyle szeroki by mieszkańcy nie wpadali na siebie wzajemnie. W jego końcu znajduje się wyjście na zewnętrzny taras, który częściowo zadaszyliśmy na wypadek deszczu bądź upalnych letnich dni.

Na elewację budynku składają się tynki w biało-szarych kolorach uzupełnione miłymi dla oka wstawkami z drewna, które ocieplają dom z zewnątrz.

Jeśli chcesz dowiedzieć się od nas więcej o projekcie tego domu, zadać nam pytania o zasadność poszczególnych rozwiązań architektonicznych, zadzwoń do nas lub napisz e-mail. Bardzo chętnie udzielimy Ci odpowiedzi.

Projekt domu ELEGANCKI D24 - minimalne wymiary działki.

Parametry

Rozwiązania materiałowe

Powierzchnia użytkowa
159.53 m2 Fundamenty ławy fundamentowe żelbetowe monolityczne
Garaż 37.92 m2 Ściany fundamentowe bloczki betonowe
Powierzchnia zabudowy 155.18 m2 Ściany konstrukcyjne pustaki gazobetonowe o grubośći 24 sm
Powierzchnia netto 205.07 m2 Ściany działowe pustaki gazobetonowe o grubośći 12 cm
Kubatura 553.00 m3 Stropy żelbetowe monolityczne
Kąt nachylenia dachu 3% Dach stropodach płaski żelbetowy monolityczny
Maksymalna wysokość budynku 6.76 m  
Minimalne wymiary działki szer: 24.99 m , dł: 17.84 m

Informacja dla Inwestorów

Kondygnacje parter + piętro
Autor mgr inż. arch. Jerzy Kołomycki
Rodzaj dachu stropodach Cena projektu 4350 zł
Liczba pokoi (z salonem) 5 Dostępność 1-2 dni robocze
Kominek tak Ilość realizacji 1
Podpiwniczenie nie    

 


Rzut parteru - gotowy projekt domu ELEGANCKI D24.
ZESTAWIENIE POWIERZCHNI PARTERU
1. Wiatrołap Gres 6.43 m2
2 Salon+Jadalnia parkiet 33.30 m2
3. Kuchnia Gres 11.77 m2
4. Spiżarnia Gres 2.21 m2
5. Schody - 2.35 m2
6. WC Gres 1.78 m2
7. Pomieszczenie techn. Gres 7.62 m2
8. Garaż Gres 37.92 m2
Parter łącznie: 103.38 m2
9. Taras zewnętrzny Deski 30.49 m2
Kliknij aby powiększyć
 


ZESTAWIENIE POWIERZCHNI PIĘTRA
1. Korytarz Parkiet 14.31 m2
2. Pokój Parkiet 14.16 m2
3. Garderoba Parkiet 9.89 m2
4. Sypialnia Parkiet 16.11 m2
5. Łazienka Gres 6.67 m2
6. Łazienka Gres 7.58 m2
7. Pralnia Gres 5.97 m2
8. Pokój Parkiet 13.54 m2
9. Pokój Parkiet 13.46 m2
Piętro łącznie: 101.69 m2
10. Taras zewnętrzny Deski 20.60 m2

Kliknij aby powiększyć
 

Elewacja frontowa

Elewacja tylna

Projekt domu ELEGANCKI D24 - elewacja frontowa.

Projekt domu ELEGANCKI D24 - elewacja tylnia.

Elewacja lewa

Elewacja prawa

Projekt domu ELEGANCKI D24 - elewacja boczna lewa.

Projekt domu ELEGANCKI D24 - elewacja boczna prawa.

Dowiedz się więcej na temat gotowego projektu

 

Na pytania odpowiada:

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat gotowych projektów domów naszej pracowni, zachęcamy Cię serdecznie do nawiązania z nami kontaktu. Chętnie podzielimy się z Tobą informacjami, które ułatwią Ci podjęcie decyzji o wyborze domu najlepiej dopasowanego do Twoich założeń inwestycyjnych pod względem: wizualnym, materiałowym i funkcjonalnym; a także z uwzględnieniem warunków budowlanych Twojej działki oraz ustalonego budżetu.

 

inż. Bartosz Kuzak

biuro@bkdom.pl                
+48 788 680 275
godziny pracy 8:00 - 16:00